Zlín – Vsetín 10:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Vítkovice – Poruba 4:2 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 6:8 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:6 (kon.)
Olomouc – Havířov 1:2 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Třinec – Opava 11:0 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 3:0 (kon.)
Mountfield HK
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Pátek 04.09.2015, 15:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

Máme za sebou zahajovací utkání NOEN extraligy, ve kterém si tři body za výhru připsal celek BK Mladá Boleslav a nutno říct, že zaslouženě. Oba týmy předvedly kolektivní výkon, ale přesto bych na hostující straně vypíchl hráče s číslem 7 na drese. Kroni Musliu byl dnes u třech gólů (1+2), a navíc vybojoval na svou osobu několik faulů. Rozhodujícím momentem utkání byla branka ihned po srovnání stavu. Domácí byli zřejmě ještě v gólové euforii a nepohlídali si zadní vrátka, do kterých hbitě vklouzl Patrik Straka a nedal šanci Vomáčkovi. I přes snahu domácích o zvrat utkání slaví vítězství Bruslařský klub, včetně dnes výborně chytajícího Dominika Groha, pro kterého to musel být velice pikantní zápas. Pro dnešek je to ode mě vše a tímto se s vámi loučím. Hezký zbytek dnešního dne a někdy na shledanou. (17:17:05)

59:30
    Tvrdý hit od Jaroslava Dvořáka schytal Uřidil, ale nenechal se k ničemu vyprovokovat.

58:54
    Poslední minuta utkání je na spadnutí. Dočkáme se nějaké změny stavu?

58:31
    V době, kdy už běží poslední dvě minuty třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu se vhazuje v pásmu Lvů.

57:55
    Nejdříve byla sražena střela domácích, poté i hostů. Nakonec si však zákrok musel připsat domácí brankář, který navíc stihl i rozehrát.

57:25
    Takticky velice vyspěle teď hosté drží puk v útočném pásmu a nepůjčují ho hradeckým hráčům.

56:45
    Jakub Lelek provětral rukavici Groha.

56:29
    Icing hostů.

55:33
    Puk je nyní za bránou hostů, ale nikdo z Hradečanů není schopný s ním cokoli vymyslet.

54:49
    Přihrávka, která měla vysunout domácího útočníka byla zastavena pozornou obranou Boleslavských

54:18
    Na domácích je v posledních minutách vidět chuť alespoň snížit. Uvidíme, zda se jim to nakonec podaří.

54:08
    Menší strkanice před bránou zeleno-černých. Na ledě se nám začíná jiskřit.

53:43
    Tentokrát si domácí obrana dala na Krona Musliu pozor a přimáčkla jej na mantinel.

53:08
    Pokus hostujícího útočníka skončil těsně nad brankou. Zajímavá střela, kterou Vomáčka zřejmě neviděl.

52:36
    Radim Šalda se prezentoval krásnou křižnou střelou z levého kruhu, ale Groh vymrštil beton a vyrazil puk před sebe, kde si ho v klidu sebrali zadáci hostí.

51:47
    Štohanzl dokázal dlouho držet puk na holi v útočném pásmu, ale v době, kdy se snažil najít volného spoluhráče byl zpacifikován hostující defenzivou.

51:16
    Domácí tým je v plném počtu.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 33. Matějček – 15. Musliu (Outrata, Straka), 33. Straka (Jindra), 42. Outrata (Musliu), 46. Jindra (Uřidil, Musliu)

Mountfield HK: Vomáčka (Bartozel) – Lelek, Hroudný, Gaspar, Fanderlik, Šalda, Pohl – Mašín, Matějček "C", Moník, F. Jirásek, Štohanzl, Jaroslav Dvořák, Šimůnek, Pažourek, Maršík. Trenér: Vladimír Kostka.
    BK Mladá Boleslav: Groh (Krofta) – Uřidil "C", D. Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj – Kalaš, Dančišin, Flynn, Musliu, Outrata, Straka, Kerda, Jan Dvořák, Jindra. Trenér: Jiří Zörkler.

Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Zeman