Liberec – Chomutov 3:2 (po pr.) | K. Vary – Zlín 1:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 2:6 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 5:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 04.10.2015, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 8. kolo

Třinec rozhodl o svém vítězství již v první třetině, kdy si vytvořil náskok, který už poté jen bezpečně udržoval. Několik hraničních rozhodnutí sudích ve třetí třetině způsobilo emočně vypjatý závěr rozhodnutého zápasu. (19:51:40)

58:30

57:30
    Každý další osobní souboj obou rivalů je teď na hraně faulu a za rozhodnutého stavu jde v celku zbytečně o hazard se zdravím hráčů.

56:40
    Za souboj před brankovištěm domácích vyloučen Jánský (LIT) na 2 minuty za krosček.

55:33
    Po ataku u hrazení je v hlubokém předklonu odvážen Gerhát. Hra je přerušena, z ledu se odklízí desítky lahví a dalších odpadků.

53:51
    Lukeš končí na zemi po pádu přes zkřížené hole třineckých hráčů. Sudí signalizuje přihraný pás domácího forvarda, ale nevylučuje ani na jedné straně.

52:57
    Řehoř pálí po přiťuknutí s Kubátem, ale i on si vylámal střelecké zuby na Hrubcovi.

51:57
    Hrubec neudržel Skleničkovu střelu, ale Gerhát se ve změti těl k dorážce nedostal.

50:00
    Domácí jsou dnes vskutku bezradní v zakončení. Hraje se rychlý hokej, ale přesná zakončení zatím převládají na straně Třince. Zmar v zakončení Litvínova dokumentuje mezi kruhy Hořava, který trefuje jen klín brankáře Třince.

48:03
    Martynek s Trávníčkem číhali na odražený kotouč, ale Hrubec jej udržel a v brankovišti Třince tak dochází k dalším strkanicím bez vlivu na zápis o utkání.

46:51
    45:09 Vladimír DRAVECKÝ - 1:4

45:09
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hvězdnou kombinaci zakončil za Janusova záda VLADIMÍR DRAVECKÝ. Asistence: Zbyněk Irgl, Erik Hrňa.

44:46
    Vyloučen Lukeš (LIT) na 2 minuty za hákování, když se snažil vydolovat puk z prostoru pod protihráčem.

44:46
    Lukeš napřáhl od modré a Plíhal jeho střelu blokuje.

44:30
    Drobná strkanice před Janusem končí příjezdem Skleničky do chumlu hráčů.

44:06
    Vyloučen Hořava (LIT) na 2 minuty za držení protihráče.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 30. Jánský (Hübl) – 4. Irgl (Polanský), 7. Orsava (Irgl, Plíhal), 29. Klepiš (Polanský), 46. Dravecký (Irgl, Hrňa)

HC VERVA Litvínov: Janus – Kubát, Gula, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Gerhát, Písařík – Jurčík, Piroš, Řehoř
    HC Oceláři Třinec: Hrubec – Doudera M., Klesla, Doudera L., Nosek, Linhart, Foltýn, Adámek – Orsava, Kreps, Irgl – Svačina, Plíhal, Klepiš, Ruffer, Polanský, Hrňa – Chmielwski, Jašek, Dravecký – Rákos

Rozhodčí: Fraňo , Svoboda – Suchánek, Hynek