Magnitogorsk – Záhřeb 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Jokerit 5:3 (kon.) | Ufa – HC Slovan 3:2 (kon.)
Toljatti – Viťaz 1:0 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 3:1 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 2:6 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
5:3 (1:0, 4:1, 0:2)
Jokerit Helsinky
Středa 07.10.2015, 16:00 • Yunost Sport Palace • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (18:26:50)

Československá stopa:
    Martin Růžička (CLJ): 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:22

Traktor Čeljabinsk poráží díky povedené druhé třetině Jokerit Helsinky 5:3! Domácí vedli po 26. minutách 4:0, což bylo pro vývoj zápasu rozhodující. Jokerit upravil skóre do snesitelnější podoby až v době, kdy bylo již rozhodnuto o vítězi. Největší zásluhu na výhře domácích má Dmitrij Pestunov, který v dnešním zápase zaznamenal hattrick.

59:54 Tommi HUHTALA - 5:3

59:54
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Ještě jedna úprava skóre, které nakonec z pohledu Jokeritu nevypadá tak hrozně! Jaakola vyslal do útočného pásma TOMMIHO HUHTALU, který se z pravé strany dostal do zakočení a střelou na zadní tyč překonal Demčenka. Asistence: Topi Jaakola.

59:36
    Hosté hrají v plném počtu.

57:36
    Topi Jaakola dostává menší trest za podražení.
    56:40 Juhamatti AALTONEN - 5:2

56:40
    Jokerit upravuje skóre. Mathis Olimb se napřáhl ke střele, kterou před Demčenkem tečoval JUHAMATTI AALTONEN a domácí gólman neměl šanci zareagovat. Asistence: Mathis Olimb.

56:10
    Domácí fanoušci jsou ve varu a na tribunách se baví mexickými vlnami.

54:16
    Rozhodčí teď přimhouřili oči a nebudou vylučovat.

54:16
    Hostující branka je posunuta a následně dochází u zadního mantinelu k potyčce mezi Mokinem a Jensenem.

53:48
    Rybakovova střela nebyla nebezpečná a do útoku jdou hosté.

53:28
    Do hry se dostal i domácí třináctý útočník Gubarev, který je teď aktivní v útočném pásmu.

52:22
    Jokerit má opět tlak, ale Jaakolovi teď utekl kotouč za modrou čáru a hosté budou muset vyklidit útočnou třetinu.

51:33
    Mokin se dostal do zakončení, ale napálil kotouč jen přímo do Heleniuse.

50:11
    Jokerit se sympaticky snaží útočit a hra se teď pohybuje hlavně v obranném pásmu Čeljabinsku, ale polovina třetí třetiny je již za námi a stav zápasu je stále 5:1.

48:32
    Kozun posunul kotouč na Hagmana, který byl v dobré střelecké pozici a okamžitě pálil k tyči, ale Demčenko se stihl přemístit a parádně zakročil lapačkou.

Jan Šlapáček

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 15. Kokujov (Martynov, Jakucenja), 23. Pestunov (Glinkin, Popov), 24. Glinkin (Popov, Pestunov), 26. Pestunov (Popov), 36. Pestunov (Martynov) – 29. Regin (Kozun), 57. Aaltonen (Olimb), 60. Huhtala (Jaakola)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Danilišin) – Borodkin, Quint – Žuldikov, Martynov – Petrov, Davydov – Šinin – Jakucenja, Chistov, Osnovin – Glinkin, Pestunov, Popov – Mokin, Glovackij, Růžička – Afonasjevskij, Kokujov, Rybakov – Gubarev.
    Jokerit Helsinky: Karlsson (26. Helenius) – Ohtamaa, Lajunen – Jensen, Kulda – Jaakola, Sneck – Olimb, Kapanen, Jormakka – Huhtala, Regin, Kozun – Hagman, Sallinen, Aaltonen – Joensuu, Wirtanen, Rita.

Rozhodčí: Olenin, Oskirko – Palej, Gorděnko