Slovensko – Česko 0:5 (kon.)
Slovensko
0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Česko
Úterý 03.11.2015, 15:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • Turnaj pěti zemí (ženy)

Statistiky utkání:

Vyloučení: 4:2
    Využití: 0:3
    Střely na branku: 8:40
    Zásahy brankářek: 35:8
    Trestné minuty: 8:4

Máme za sebou úvodní utkání mezinárodního turnaje pěti zemí. Česká Republika od začátku utkání byla na ledě lepším týmem a tohle snažení se taky projevilo na konečném výsledku utkání. Do poloviny utkání se Česku nedařilo své šance proměňovat, ale to se změnilo v čtyřicátésedmé minutě kdy hráčky Česka vsítili tři góly v rozmezí tří minut a poslední hřebíček do rakve přidala Studentová a tak se český národní tým může radovat z první výhry na turnaji.

Nejlepší hráčkou České Republiky je vyhlášena Klára Hymlárová.

Nejlepší hráčkou Slovenska je vyhlášena Romana Kiapešová.

59:52
    Do dobré šance se ještě dostala Klimášová, ale netrefila branku.

59:08
    Dnes velmi aktivní Křížová zkoušela pozornost Kiapešové z pravého kruhu. Slovenská brankářka tuhle sřelu vyrazila.

Dnešní utkání sleduje 205 diváků.

58:29
    Na ledě se toho teď moc neděje. Utkání se víceméně už jen dohrává.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:23
    Lédlová se snažila vystřelit, ale Lúčová ji v tom dobře zabránila.

55:25
    Křížová posílala puk před branku a u tyčky si jej málem do vlastní branky srazila Kiapešová.
    Simona STUDENTOVÁ - 0:5

54:14
    Česko právě vstřelilo branku!
    Pátý zásah Česka si připisuje SIMONA STUDENTOVÁ když dokázala zužitkovat přesnou přihrávku Povové a s následným zakončením již neměla problém. Asistence: Lucie Povová.

53:08
    Horálková chtěla vystřelit od modré, ale když zjistila, že je volná cesta k brance tak se rozjela a přihrála Patočkové. Ta zkoušela svou střelu umístit, ale Kiapešová její pokus zneškodnila.

52:11
    Křížová šikovně hledala Polenskou, ale její přihrávka byla zblokována.

51:29
    Česká republika je v plném počtu. Hráčky Slovenska se nedokázaly usadit před Škodovou a nějak ji ohrozit.

49:29
    Vyloučena Lucie Povová (CZE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

Adam Krátký

Branky a nahrávky: 34. Hymlárová (Tejralová), 47. Povová (Studentová, Manhartová), 49. Tejralová (Křížová, Polenská), 50. Herzigová, 55. Studentová (Povová)

Slovensko: Kiapešová (Lettrichová) – Čurmová, Žitňanská, Klimášová, Zálešáková, Drábeková, Ištocyová, Paľová, Raková – Herichová, Ihnaťová, Gápová (A), Záborská, Trebulová, Lúčová (C), Maskalová, Košecká, Korenková, Mišková, Obercianová, Gorecká.
    Trenér: Andrej Schöber

Česko: Škodová (Peslarová) – Tejralová, Zíková, Herzigová, Horálková (A), Flachsová (A), Zedníková, Kolowratová – Polenská (C), Hymlárová, Křížová, Lédlová, Přibylová, Vanišová, Manhartová, Povová, Studentová, Rohanová, Patočková, Vonková.
    Trenér: Jiří Vozák

Rozhodčí: Malá – Barvíř, Štreitová