Švýcarsko – Slovensko 4:2 (kon.) | Česko – Německo 3:2 (kon.)
Česko
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Německo
Pátek 06.11.2015, 20:15 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj pěti zemí (ženy)

Ode mě je to pro dnešek všechno, zítra ovšem Turnaj pěti pokračuje a my budeme u toho. Nyní si ale užijte zbytek pátečního večera a někdy příště na počtenou. (22:22:49)

České reprezentantky dokázaly ubránit nejtěsnější možné vedení, a po zásluze si připisují do tabulky Turnaje pěti tři body. Naše hokejistky byly po celý zápas lepším týmem, jenomže nedokázaly i díky výborné německé brankářce Harssové proměňovat své vyložené šance, a tak to bylo pořádné drama až do konce. Nakonec ovšem svěrenkyně trenéra Jiřího Vozáka vyhrály a vyhouply se do čela tabulky o bod před své dnešní soupeřky. Do boje o vítězství v turnaji ještě mohou rázně vstoupit Rusky, které mají zápas k dobru a na českou reprezentaci ztrácí jen dva body.

Nejlepší hráčkou české reprezentace byla vyhlášena Lucie Povová, nejlepší Němkou brankářka Jennifer Harsová, která držela naděje hráček ze země našich západních sousedů hodně vysoko.

59:54
    Peslarové vypadl nepříliš razantní pokus Eisenschmidové. Česká brankářka své zaváhání naštěstí napravila a z dorážky neinkasovala.

59:41
    Češky vyhrály buly a poslaly puk šikovně tak, aby to nebyl icing.

59:39
    Zakázané uvolnění našich reprezentantek. Hra se vrátí před Peslarovou. Drama vrcholí.

59:24
    Horálková netrefila od modré čáry prázdnou bránu.

59:00
    Po střele Gleissnerové do přehuštěného prostoru měla domácí obrana co dělat, ale nakonec vše ustála.

58:40
    Závar před Peslarovou vyrovnávací branku Němkám nepřinesl. Česká brankářka s pomocí svých spoluhráček celou situaci ustála.

58:23
    Harssová prchá na střídačku, Němky to zkouší v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Češky operují s kotoučem v útočném pásmu, což je dobré znamení.

57:37
    Češkám se povedlo hodně šikovně vyhodit puk z vlastní třetiny tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

57:16
    Trenér Jiří Vozár nenechává nic náhodě a bere si oddechový čas.

57:16
    Díky dlouhému pasu se dostala do zajímavého brejku Zornová. Německá kapitánka ovšem zakončila možná trochu zbrkle a Peslarová si s jejím kvapným pokusem poradila.

56:50
    Oddechový čas zatím Němkám moc nepomohl. Stále se jim nedaří dostat se na dostřel Peslarové.

56:20
    Kotouč v hledišti, hra je přerušena.

55:53
    Oddechový čas Německa. Hráčky ze země našich západních sousedů potřebují skórovat, místo toho se ale brání.

55:52
    Kolikátá šance dnes pro Vanišovou? Česká hráčka se tentokrát dostala ke střele z mezikruží, ovšem na Harssovou si nepřišla.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 19. Vanišová (Lédlová), 30. Polenská (Hymlárová, Křížová), 51. Patočková (Rohanová, Tejralová) – 26. Lanzlová (Klugeová), 43. Kratzerová (Kameniková)

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová, Zíková, Herzigová, Horálková, Zedníková, Flchsová, Kolowratová – Polenská (C), Hymlárová, Křížová, Lédlová, Přibylová, Vanišová, Manhartová, Povová, Studentová, Rohanová, Pátková, Bucifalová, Patočková.
    Německo: Harssová (Alblová) – Heiseová, Gleissnerová, Bartschová, Strobelová, Düsbergová, Voogová, Pauratová – Lanzlová, Klugeová, Zornová (C), Eisenschmidová, Karpfová, Schmidová, Spielbergerová, Kratzerová, Kameniková, Wagnerová, Nixová, Hahnová.

Rozhodčí: Celarová – Šťastná, Štreitová