Jugra-Jugorsk – Chrudim 6:0 (kon.) | Kairat – Györ 5:4 (kon.) | Ekonomac Kragujevac – Bratislava 2:2 (kon.)
AFC Kairat Almaty
5:4 (2:2)
ETO Futsal Györ
Pátek 13.11.2015, 18:00 • Magvassy Mihály Sports Hall, Györ, Maďarsko • Liga mistrů

Kairat skvěle zvládl infarktový závěr dnešního utkání, ve kterém poráží Györ 5:4. Tímto také určuje konečné pořadí, za první místem Jugry jsou pak seřazeni Kairat, Györ a poslední Chrudim. To je z Györu vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera! Loučí se Petr Dejnožka. (19:46:47)

59:56
    Poslední čtyři vteřiny, Györ rozehrává zhruba na půlící čáře.

39:44
    Alexandre mohl přes celé hřiště pečetit výhru Kairatu, ale od vlastní branky těsně minul!

39:03
    Douglasova nepřesná přihrávka vrací balon na stranu maďarského týmu, času na srovnání stavu již mnoho nezbývá.

38:42
    Györ kombinuje v přesile na útočné polovině a zběsile se snaží o vyrovnávací branku!

37:39
    Za svlečení dresu při gólové radost vyfasoval Higuita zbytečnou žlutou kartu.

37:39
    Kairat právě vstřelil branku!
    Poprvé na tomto turnaji vyšla Kairatu hra s brankářem na polovině hřiště a zrovna v ten nejdůležitější možný moment! HIGUITA dostal míč do nohy, udělal dva rychlé kroky a napálil ho neomylně k tyči – 5:4!

37:03
    Podle pohledu na lavičku to vypadá, že pro Lukaiana dnešní utkání skončilo.

37:03
    Lukaian je ošetřován lékařem Kairatu přímo na hrací ploše, utkání se nám tím ještě více protahuje.

36:50
    Drahovský postupoval sám na brankáře, udělal mu kličku, jenže poté ho po zemi neprostřelil! Higuita nyní prokázal svoji kvalitu a zkušenosti!

36:21
    Dramatický souboj bude evidentně pokračovat až do závěrečných minut! Vedení vydrželo Györu pouze minutu a půl, poté předvedl obhájce titulu perfektní kombinační akci, na jejímž konci zakončoval pohodlně do prázdné branky DIVANEI – 4:4!

35:51
    Michal Seidler se mohl podruhé stát maďarským hrdinou, jeho hlavička sice přelobovala Higuitu, ale skončila těsně vedle branky Kairatu Almaty!

35:44
    Hráči Györu počítají každou vteřinku, díky které se přibližují k historickému vítězství. Domácí se nyní dopustili třetího akumulovaného faulu.

35:38
    Douglasovu ránu vytáhl Tóth na roh.

35:09
    Cacau si okamžitě bere oddychový čas a posílá své hráče kombinovat na útočnou polovinu. Pět minut je ale ve futsale strašně dlouhá doba.

35:09
    Györ právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Český reprezentant dává pět minut před koncem řádné hrací doby neskutečně důležitý gól! Obrana Kairatu se nedokázala dohodnout, což dalo MICHALU SEIDLEROVI šanci k postupu a nekompromisní ráně pod břevno Higuitovy branky – 3:4!

34:53
    Fantastická kombinace Györu přinesla obrovskou šanci pro Drahovského, kterého ale jeden z bránící trojice Je, Joan a Igor zablokovali!

34:20
    Dvě přihrávky na brankáře na vlastní polovině již byly moc, míč se vrací na nohy futsalistů Györu.

Petr Dejnožka

Branky: 2. Alexandre, 13. Igor (Jé), 33. Jé (Igor), 37. Divanei (Peršin), 38. Higuita – 8. Constantino, 19. Dróth (Amrani), 23. Drahovský (Juanra), 36. Seidler

Karty:   18. Douglas (KAI), 34. Jé (KAI), 38. Higuita (KAI)

AFC Kairat Almaty: Roncaglio (21. Higuita) – Alexandre, Lukaian, Douglas, Divanei – Joan, Igor, Sulejmenov, Je, Leo, Peršin, Jessenamanov
    ETO Futsal Györ: Tóth (Alasztics, Matkovics) – Lódi, Dróth, Juanra, Drahovský – Farkas, Constantino, Harnisch, Sáhó, Amrani, Seidler, Jakatics

Rozhodčí: Coelho (Portugalsko), Malfer (Itálie) – Peško (Slovensko)