Novokuzněck – Ufa 2:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Viťaz 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 1:4 (kon.)

Tomáš FILLIPI (MET) 0 + 0 (18:16:35)

To je z tohoto duelu vše. Přeji hezký zbytek večera a někdy příště nashledanou.

Pětibrankové utkání je za námi. Metallurg si třetí část pohlídal a dokráčel ke klidnému vítězství o tři branky. Za body šel Magnitogorsk už od začátku, když v úvodu už po 27 sekundách poslal hosty do vedení Wojtek Wolski. Druhou branku si Magnitka nechala do kabin a v čase 19:36 zvýšil vedení Sergej Mozjakin. Třetí gól padl opět v úvodu další dvacetiminutovky. Bogdan Potěchin se protáhl po pravé straně a poslal Francouze na střídačku. Metallurgu to ale nestačilo a ve 49.minutě zvýšil na 4:0 Denis Osipov. Symbolické trefy a pokažení čistého konta Košečkina, se dočkali domácí 8 minut před koncem, jakmile gólmanovi hostů propadl kotouč za zády a Danil Gubarev rybičkou rozjásal arénu. Největší rozdíl byl znát v obranách. Zatímco v útoku se Traktor Magnitogosku dokázal vyrovnat, v obraně nechával okénka a ani Pavel Francouz nemá za sebou nejlepší utkání. Metallurg tak vítězí 1:4, potvrzuje roli favorita a odváží si očekávané body.

59:30
    Diváci sportovně tleskají za bojovný výkon svých svěřenců, Metallurg byl dnes zkrátka lepší.

58:50
    Čeljabinsk by rád zkorigoval výsledek, ale obránci Magnitogorsku už žádné drama nepřipustí.

57:30
    Obrázek v posledních minutách je velice podobný. Traktor se probíjí do útoku, hosté vyhazují puk daleko od svého gólmana.

55:00
    Fanoušci domácích by chtěli ještě jednu branku, vyhovět se jim snažil Čistov v blízkosti Košečkina, ale ten rychle sklepl betony.

53:30
    Metallurg už se nikam nehrne a v klidu drží puk na svých holích.
    Danil GUBAREV - 1:4

52:01
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak se domácí přecijen dočkali! Po zmatcích v brankovišti Košečkin nechal puk za svými zády. Před prázdnou brankou skočil rybičku DANIL GUBAREV a poprvé rozjásal své fanoušky. Bez asistence.

50:00
    Začala poslední desetiminutovka a zdá se, že o osudu dnešního utkání je rozhodnuto.
    Denis OSIPOV - 0:4

48:57
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je tady čtvrtá branka Magnitogorsku! Sergej Mozjakin objel branku, připravil přesnou přihrávku DENISOVI OSIPOVI a ten tvrdou střelou po letě propálil Francouze. Asistence: Sergej Mozjakin.

48:10
    Další vyhození hostů a přesilovka domácích se blíží ke konci.

47:25
    Čeljabinsk to znovu zkouší před brankou Košečkina, Metallurg zatím blokuje a vyhazuje puk přes všechny čáry.

46:08
    Kaletnik se provinil podražením v rohu kluziště a nabízí Traktoru další přesilovou hru.

Jan Šíma

Branky a nahrávky: 53. Gubarev – 1. Wolski, 20. Mozjakin (Wolski), 22. Potěchin, 49. Osipov (Mozjakin, Wolski)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Nazarov) – Quint, Borodkin, Novák, Šinin, Petrov, Pervyšin, Žuldikov, Klimontov – Gubarev, Popov, Rybakov, Pestunov, Glinkin, Osnovin, Čistov, Růžička, Jakutsenja, Kokujov, Penkovsky, Kručinin, Klimontov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Osipov, Antipin, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Wolski, Mozjakin, Kaletnik, Železkov, Timkin, Zaripov, Charytinsky, Platonov, Filippi, Kovář, Osala, Kosov, Potechin.

Rozhodčí: Bukin (RUS), Sidorenko (BLR), (Lazarev, Otmachov)