Buffalo – Nashville 2:3 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.) | NY Rangers – Montreal 1:5 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 4:3 (po pr.) | Washington – Winnipeg 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 4:1 (kon.)
Minnesota – Vancouver 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Los Angeles 2:1 (2:1 po s.n.)
NY Islanders – Philadelphia 3:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 4:2 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:5 (kon.)

3. Paul Stastny (STL) 1+1 (03:47:49)
    Fragmenty a radost hráčů Pittsburghu po vítězném zápase.

Pittsburgh Penguins otočil vývoj zápasu a dvakrát poté vedl, jenže ani jednou své vedení neudržel, a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Nakonec platila první varianta. Phil Kessel ve středním pásmu nabral rychlost a přesnou přihrávkou puk posunul do jízdy Jevgenijovi Malkinovi, který předvedl parádní blafák do bekhendu a puk zasnul za záda Jakea Allena, který se přesouval na opačnou stranu. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguis 4 St. Louis Blues 3 po prodloužení.

61:03 Jevgenij MALKIN - 4:3p

61:03
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ MALKIN rychle rozhoduje prodloužení a tentokrát už Pittsburgh Penguins potřetí o vedení nic připravit nemůže, je konec!! Jevgenij se po skvělé přihrávce Phila Kessela řítil sám na bránu a po fantastickém bekhendovém blafáku puk zasunul za záda bezmocného Jakea Allena. Asistence: Phil Kessel, Ben Lovejoy.

60:27
    St. Louis Blues začalo pořádně zostra, Marc-Andre Fleury byl ale pozorný.

60:01

Ve třetí třetině byl k vidění velice pohledný hokej a padly v ní tři branky. Robby Fabbri hned v jejím úvodu nádhernou střelou do pravého horního rohu nad rameno Marcna Andreho Fleuryho vyrovnal stav utkání na 2:2, jenže Penguins si vzali ztracené vedení zpět a po střele Bena Lovejoy, který zamířil střelou po ledě přesně k pravé tyči a vstřelil svůj druhý gól v letošní sezóně NHL, Penguins podruhé v zápase vedli. Ani tentokrát ale vedení neudrželo a po chybě brankáře Marca-Andreho Fleuryho, který neudržel střelu Alexe Pietrangela, došel zápas do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Pittsburgh Penguins 3 St. Louis Blues 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:20
    Ben Lovejoy napřáhl ke tvrdé střele, kterou Jake Allen za svá záda nepustil.

59:00
    Do konce normální hrací doby zbývá jedna minuta.

58:41
    Jevgenij Malkin na pravé straně vypálil po přihrávce Phila Kessela bekhendem, jeho střelu ale Jake Allen v pohodě vyrazil.

57:57
    Útok Penguins zastavil ofsajd, v němž se ocitl Phil Kessel.

57:48
    David Backes napřáhl z prostoru mezi kruhy pro vhazování ke střele, která nad ledem směřovala přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ji ale dokázal levým betonem vyrazit!

57:24
    STŘELY

Pittsburgh Penguins 30 St. Louis Blues 30

57:04
    Blues počkali za svou bránou, až všichni hráči vystřídají.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Crosby (Dupuis), 30. Crosby (Malkin, Letang), 47. Lovejoy (Perron, Letang), 62. Malkin (Kessel, Lovejoy) – 10. Stastny (Steen, Shattenkirk), 42. Fabbri (Pietrangelo), 55. Pietrangelo (Stastny, Steen)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Clendening – Dumoulin, Lovejoy – Scuderi, Letang – Plotnikov, Cullen, Fehr – Kunitz (A), Bonino, Bennett – Perron, Malkin (A), Kessel – Dupuis, Crosby (C), Hornqvist.
    St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Parayko, Bortuzzo – Gunnarsson, Shattenkirk – Bouwmeester, Pietrangelo (A) – Ott, Brodziak, Reaves – Fabbri, Backes (C), Brouwer – Paajarvi, Lehtera, Jaškin – Steen (A), Stastny, Tarasenko.

Rozhodčí: Francis Charron, Wes McCauley – Derek Amell, Mark Wheler

Diváci: 18.569