Buffalo – Nashville 2:3 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.) | NY Rangers – Montreal 1:5 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 4:3 (po pr.) | Washington – Winnipeg 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 4:1 (kon.)
Minnesota – Vancouver 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Los Angeles 2:1 (2:1 po s.n.)
NY Islanders – Philadelphia 3:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 4:2 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:5 (kon.)

David Krejčí (BOS) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 24:16
    Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:12 (04:12:28)

Většinu zápasu to vypadalo, že se Boston nezmůže ani na bod. Nakonec si ale z Detroitu odváží plný počet bodů. V 59. minutě vyrovnává Miller, v prodloužení pak stejný hráč nahrává Vatranovi, který dává druhý gól v zápase. Detroit musí cítit velkou frustraci, protože minimálně druhou a třetí třetinu byl lepším týmem. Prodloužení nám ale opět ukázalo, že je hodně i o štěstí. Díky tomuto výsledku se oba týmy dostávají na shodný počet 25 bodů. Boston má ale o zápas méně, odtrhnout se od Detroitu může už zítra, kdy doma přivítá Rangers.

Bruins právě vstřelili branku!
    Po sérii nepřesných přihrávek na obou stranách se do útočného pásma dostává Boston. Nabito dostává FRANK VATRANO, který prostřeluje Mrázka. Hosté dokonávají obrat.
    Asistence: Colin Miller, Matt Beleskey

62:35
    Útočníci Detroitu jeli 2 na 1. Tatar netrefil odkrytou klec.

61:54
    Marchand dostal pas přes celé hřiště. Ten překazil Mrázek chytrým vypíchnutím.

61:38
    Detroit ale dál držel pásmo.

61:09
    Eriksson (BOS) přišel o hokejku. Boston těžkou situaci zvládá.

60:26
    A Boston si na úvod zahrával. Gustavsson se neobvykle zapojil do rozehrávky.

60:01

Je tomu tak, o vítězi rozhodne prodloužení. To si zejména Detroit užívá v posledních zápasech často. Z posledních čtyř zápasů šli hned tři nad rámec základní hrací doby. V posledním zápase si zahrál prodloužení i Boston, v Torontu dával vítězný nájezd David Krejčí.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

58:16
    Eriksson efektivně zadovkou přenechal puk COLINU MILLEROVI, ten neváhal a pálil z první. Dobře udělal, Mrázka překonal. Boston tak trochu překvapivě vyrovnává, aniž by měl nějaký tlak. Navíc se o gól postarala pětice, která se dlouho bránila tlaku soupeře.
    Asistence: Loui Eriksson, David Krejčí

58:05
    Až nyní se Boston osvobozuje po střele od modré.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 23. Dacjuk (Marčenko, Pulkkinen), 35. Tatar (Helm, Kronwall) – 8. Vatrano (Kemppainen, Ferraro), 59. Miller (Eriksson, Krejčí), 64. Vatrano (Miller, Beleskey)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Ericsson, Smith, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg (C), Larkin – Richards, Dacjuk (A), Pulkkinen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Miller, Glendening, Helm
    Boston Bruins: Gustavsson (Rask) – Chára (C), Trotman, Seidenberg, Miller, Krug, McQuaid – Beleskey, Krejčí, Eriksson – Marchand, Bergeron (A), Hayes – Vatrano, Spooner, Connolly – Rinaldo, Kemppainen, Ferraro

Rozhodčí: Pochmara, O´Halloran – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 20 027