CSKA Moskva – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Novokuzněck 1:3 (kon.) | Minsk – Vladivostok 5:3 (kon.)
Jaroslavl – Petrohrad 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:1 (1:0 po s.n.) | Soči – Spartak Moskva 2:1 (kon.)
CSKA Moskva
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 28.11.2015, 15:00 • CSKA Ice Palace, Moskva (kapacita 5600 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:38:40)

Československá stopa v dnešním zápase:

ALEXANDER SALÁK (NOV) – 39 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 92,9%

Největší čas na ledě: Radulov 22:30 – Meszároš 21:04

Branky a nahrávky: 3. Radulov, 6. Korotkov (Tělegin, Žarkov), 44. Kiselevič (Radulov) – 26. Šalunov (Alexejev). Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Sazonov, Ivanov. Diváci: 5476.

Dnešní utkání dvou velikánů letošního ročníku KHL skončilo lépe pro CSKA, které opět potvrdilo své skvělé výkony v domácím prostředí. Skóre dnešního utkání otevřel v 3. minutě Alexander Radulov, kterému výrazně pomohl odraz puku od hlavního rozhodčího.

O pár minut později se navíc z dorážky prosadil Jevgenij Korotkov, jehož branka se nakonec ukázala jako vítězná. Sibiru se podařilo snížit až v průběhu druhé třetiny, když se v přesilové hře trefil Maxim Šalunov.

Konečnou podobu výsledku pak dal v 44. minutě v poskytnuté výhodě obránce domácích Bogdan Kiselevič, který využil výborné přihrávky od Radulova. CSKA tak porazilo Novosibirsk 3:1 a díky porážce Jaroslavle se vyhouplo do čela celé ligy!

59:59
    V úplném závěru utkání je za faul vysokou holí ještě potrestán Dmitrij Kugryšev.

59:49
    Ještě jedno přerušení poté, co se kotouč dostal na střídačku CSKA. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

59:30
    Zřejmě je rozhodnuto, domácí hokejisté totiž drží kotouč v útočném pásmu na svých hokejkách a nic nenasvědčuje tlaku Sibiru, natož případnému vyrovnání.

59:02
    Po boji o kotouč ve středním pásmu nahodil Stoljarov puk do útočného pásma a rychle společně se svými spoluhráči zamířil na střídačku.

58:42
    Alexander Radulov se dostal ke střele z předbrankového prostoru, Salák jeho pokus ovšem likviduje.

58:26
    Hostům se nepodařilo usadit v útočném pásmu, a tak Salák ještě musí zůstat v brance.

57:50
    Alexander Salák za nějaké řeči vůči rozhodčím inkasuje desetiminutový osobní trest.

57:50
    Salák si připisuje další úspěšný zákrok proti střele slovinského útočníka Jana Muršaka.

57:33
    Jevgenij Korotkov se málem dostal ke střele po přihrávce od Kugryševa, kotouč končí v rohu.

57:06
    Alexander Salák lapačkou kryje střelecký pokus Nikity Kvartalnova, syna domácího trenéra.

56:43
    Radulovovi uskočil puk od hokejky v útočném pásmu a dopředu tak opět mohou hráči Sibiru.

56:19
    Další icing na straně CSKA, hostům už moc času na stažení dvoubrankového manka nezbývá.

55:56
    Zakázané uvolnění CSKA vrátí hru zpátky před branku Ilji Sorokina.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 3. Radulov, 6. Korotkov (Tělegin, Žarkov), 44. Kiselevič (Radulov) – 26. Šalunov (Alexejev)

CSKA Moskva: Sorokin (Galimov) – Zajcev, Kiselevič, Děnisov, Ožiganov, Kutuzov, Panin, Sergejev – Kugryšev, Muršak, Radulov – Andronov, Platt, Mamin – Tělegin, Korotkov, Žarkov – Ljubimov, Stoljarov, Kvartalnov – Světlakov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Gimajev, Menšikov, Meszároš, Ignatovič, Vereščagin, Mišarin, Naumov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Gubin, Kopejkin, Vorošilo – Okulov, Žafjarov, Šalunov. Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Sazonov, Ivanov