Toronto – Washington 2:4 (kon.) | Montreal – New Jersey 2:3 (po pr.) | Tampa – NY Islanders 2:3 (kon.)
Pittsburgh – Edmonton 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Columbus 3:1 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:4 (po pr.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – Winnipeg 5:3 (kon.) | Arizona – Ottawa 4:3 (kon.)
San Jose – Calgary 5:2 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Detroit – Florida 1:2 (po pr.)
Minnesota Wild
3:4 (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Dallas Stars
Neděle 29.11.2015, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z mé strany je to vše. Přeji Vám pěknou neděli! (05:02:01)

Dnešní utkání sledovalo v Xcel Energy Center 19 024 diváků!

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:14

1. Tyler Seguin (DAL) 1+1
    2. Cody Eakin (DAL) 0+2
    3. Darcy Kuemper (MIN) 63:57 minut, 40 zákroků, 4 góly, 90,9%

Je dobojováno! Minnesota takřka padesát minut držela otěže zápasu ve svých rukou. V první třetině ji do vedení poslal Vanek, na jehož trefu navázal Coyle. Ve druhé periodě náskok domácích ještě zvýšil Pominville. Třetí třetina však patřila Dallasu! Nejprve se prosadil Goligoski, na rozdíl jediné branky snížil v oslabení Jamie Benn a pět minut před koncem vyrovnal Klingberg. V prodloužení si hosté vypracovali několik šancí a jednu z nich dokázal využít Seguin. Fanoušci Minnesoty tedy smutní, zatímco příznivci Dallasu se mohou radovat.

63:57 Tyler SEGUIN - 3:4

63:57
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Dallas se sice v prodloužení bránil, ale vytvořil si několik šancí! Jamie Benn objel branku Minnesoty, ale nakonec nedokázal kotouč dostat za brankovou čáru. Puk se dostal k TYLERU SEGUINOVI, který s nabídnutou šancí nepohrdl a střelou pod břevno dokonal obrat Dallasu! Asistence: Jamie Benn, John Klingberg.

63:32
    Parisi se Suterem už dostali kotouč do středního pásma. Minnesota však nevyklidila pozice – ofsajd.

62:54
    Do obrovské šance se dostal Sharp, ale svůj únik zakončil jen bekhendovou střelou do tyče!

62:13
    Brodin si nabruslil do střelecké pozice. Jeho ránu zablokoval obětavým zákrokem obránce.

61:30
    Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho! Jamie Benn vzal zakončení na sebe, ale Kuempera neprostřelil!

61:04
    Suter pálil z mezikruží, ale i jeho střela byla rovněž nepřesná.

60:32
    Parise si nabruslil okolo mantinelu před brankou, ale jeho střela zápěstím minula Niemiho svatyni.

60:05
    Úvodní buly vyhrál Koivu a Minnesota může zahájit útok.

60:01

Třetí třetinu jednoznačně opanoval Dallas. Nejprve snížil Goligoski, poté ve vlastním oslabení přidal další branku Jamie Benn a o vyrovnání stavu se postaral Klingberg! Po šedesáti minutách je stav nerozhodný, a proto uvidíme prodloužení 3 na 3!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 6. Vanek (Brodin, Coyle), 14. Coyle (Vanek, Fontaine), 22. Pominville – 45. Goligoski (Jordie Benn, Ničuškin), 50. Jamie Benn (Eakin), 55. Klingberg (Eakin, Seguin), 64. Seguin (Jamie Benn, Klingberg)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Olofsson, Prosser – Coyle, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Pominville, Haula, Vanek – Fontaine, Carter, Porter
    Dallas Stars: Niemi (Campbell) – Klingberg, Goligoski, Demers, Oduya, Jordie Benn, Nemeth – Sharp, Seguin, Jamie Benn – Eaves, Spezza, Janmark – Ničuškin, Eakin, Roussel – Hemský, Fiddler, Sceviour

Rozhodčí: Peel, Sti. Pierre – McElman, Wheler

Diváci: 19 024