Barys – Dynamo Moskva 2:1 (2:1 po s.n.) | Omsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Záhřeb 4:1 (kon.) | Jokerit – Toljatti 1:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Barys Nur-Sultan
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Dynamo Moskva
Úterý 01.12.2015, 12:30 • Sport Complex • KHL

Československá stopa

Ján Laco (AST) 96% úspěšnost, 1 obdrž. gól (15:09:07)

V samostatných nájezdech už byl úspěšnější domácí Barys, který tak získal cenné dva body, jež kazašský tým přiblížily k vytouženému osmému místu tabulky Východní konference. Vítězný gól si do statistik připíše Nigel Dawes.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Astana.
    Autorem vítězné branky je NIGEL DAWES.
    Nigel DAWES

3. série
    2:1
    Nigel Dawes překonává Jerjomenka a rozhoduje o vítězství Barysu!

3. série
    1:1
    Višněvskij zkusil rozhýbat Laca, ale ten se nenechal vyprovokovat a sklapl betony včas.

2. série
    1:1
    Roman Starčenko vypálil vedle Jerjomenkovy vyrážečky a srovnává!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, přestože jsme viděli šance na obou stranách. Vítěze duelu tak určí až nájezdy.

Střely na branku v prodloužení – 2:4, celkem – 27:25

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Zkušený obránce Ilja Nikulin se vydal na útočný výlet a dostal se až před Laca. Domácí gólman však pokryl střelu i dorážku a udržel svému týmu naději na druhý bod!

63:44
    Na druhé straně protáhl Laca Karpov, také slovenský brankář byl na místě.

63:30
    Puk se před brankou odrazil na hůl Dawese, který ve velké šanci trefil jen beton Jerjomenka! Tohle může domácí mrzet!

62:42
    Z pravé strany střílel Hietanen, Laco jeho projektil vyráží.

62:31
    Konstantin Gorovikov dostává dvě minuty za hákování, ale spolu s ním jde na trestnou lavici i Romanov, který pád přihrál.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 46. Lundin (Dawes, Dallman), rozh. náj. Dawes – 57. Hietanen (Karpov)