Barys – Dynamo Moskva 2:1 (2:1 po s.n.) | Omsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Záhřeb 4:1 (kon.) | Jokerit – Toljatti 1:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Lada Toljatti
Úterý 01.12.2015, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Toto je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního večera. (19:55:41)

Československá stopa v zápase

Martin Zaťovič – strávený čas na ledě 20:02

Togliatti přerušuje sérii šesti porážek v řadě. Velký podíl na tom má brankář Edgars Masalskis, který několikrát přivedl téměř k pláči domácí hráče. Jokeritu se podařilo ve třetí třetině již pouze snížit, když se v 46. minutě trefil kapitán Niko Kapanen.

59:34
    Helsinky svírají soupeře, ale střely jsou bohužel nepřesné nebo končí na chráničích bránících hráčů.

59:17
    Jokerit hraje v šesti!

59:17
    Edgars Masalskis dnes předvádí perfektní výkon. Zkušený Lotyš nyní zlikvidoval domácí střelu z mezikruží.

59:01
    Započala poslední minuta hry ve třetí třetiny a možná i celého utkání.

58:28
    Jokerit má obrovské problém s forčekingem a díky tomu ztratil mnoho sekund u vlastní brány.

57:52
    Domácím se nedaří v tuto chvíli přejít přes dobrou obranu Lady ve středním pásmu.

57:17

56:40
    Jokerit se osvobozuje a jeho hráči získávají cenné vteřinky v okolí Masalskise.

56:30
    Právě Riku Helenius nyní přerušuje hru po dělovce Viklunda z hranice levého kruhu.

55:54
    Hráči Lady kombinují v pásmu Jokeritu a střeleckými pokusy zkoušení pozornost brankáře Heleniuse.

55:17
    Jesper Jensen (JOK) dostává menší trest za sekání.

54:53
    Ač se Ohtamaa snažil udržet pro svůj celek útočnou třetinu, tak se mu to bohužel nepovedlo, jelikož byl vytlačen do středního pásma.

54:16
    Vyhození přes všechny čáry vrací hru před branku Helsinek.

53:26
    Lada opět posílá kotouč pouze do středního pásma. Tato taktika hostům stačí, neboť stále vedou o dvě branky.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 46. Kapanen (Jormakka) – 15. Bumagin (Viklund, Gurkin), 16. A. Střelcov (Krysanov, Malenkich), 22. V. Střelcov

Jokerit Helsinky: Helenius (Kautto) – Kulda, Lajunen, Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa – Jormakka, Kapanen, Sallinen – Joensuu, Regin, Kozun – Hagman, Olimb, Poysti – Todd, Rita, Wirtanen.
    Lada Toljatti: Masalskis (Semjonov) – Vorobjov, Romanov, Viklund, Gurkin, Malekich, Volgin, Bolšakov – Šenfeld, Krysanov, Bělousov – Zaťovič, Mogin, Bumagin – A. Střelcov, V. Střelcov, Bocharov – Mokšancev, Nikitěnko, Mastrjukov – Gurjanov.

Rozhodčí: Bělov, Beljajev – Sadovnikov, Zacharenkov

Diváci: 8 970