Barys – Dynamo Moskva 2:1 (2:1 po s.n.) | Omsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Záhřeb 4:1 (kon.) | Jokerit – Toljatti 1:3 (kon.)

Martin Erat (OMS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:21
    Roman Horák (CEC) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:47 (16:33:16)

Avangard Omsk se necelých pět minut po začátku třetí třetiny ujal vedení a dokončil obrat dosavadního vývoje zápasu. Kapitán Avangardu Ilija Zubov vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho střelu před bránou usměrnil tečí přesně k pravé tyči Sergej Širokov, na jehož gól v závěru zápasu navázal po přihrávce Ilija Zubova střelou do prázdné brány Denis Paršin a zpečetil vítězství Avangardu Omsk. Viťaz nebyl daleko od vyrovnání, když necelých šest minut před koncem zápasu nebezpečně vypálil od modré čáry Mario Kempe a jeho střela směřovala přesně do pravého horního rohu, jenže Dominik Furch předvedl fantastický semafor a puk ukryl v lapačce. Konečný výsledek. Avangard Omsk 3 Viťaz Moskevská oblast 1.

59:38
    Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast: Jurij Kokšarov menší trest, 2 minuty podražení.

59:10
    Do konce zápasu zbývá odehrát 50 sekund.
    Denis PARŠIN - 3:1

58:44
    Avangard právě vstřelil branku!
    DENIS PARŠIN uklízí puk do prázdné brány a pečetí vítězství Avangardu Omsk!! Ilija Zubov se mezi kruhy pro vhazování dostal k odraženému puku po zablokované střele jeho spoluhráče a předložil puk doleva volnému Denisovi Paršinovi, který puk uklidil střelou po ledě do prázdné brány. Asistence: Ilja Zubov, Sergej Širokov.

58:16
    Maxim Pěrežogin si táhl puk v útočném pásmu do středu a vypálil, jeho střelu ale zablokoval bruslí jeden z hráčů Viťazu!

57:51
    Další zákrok Dominika Furcha, tentokrát po střele z pravého křídla.

57:45
    Před bránou Dominika Furcha se strhl ihned po vhazování závěr, český brankář ale dokázal mezi těly najít puk.

57:43
    Harri Sateri usedl na střídačku a hosté to zkoušejí ve hře bez brankáře!

57:43
    Lavička Viťazu Moskevská oblast si vyžádala oddechový čas.

57:43
    Artjom Švets-Rogovoj vypálil z levého křídla, Dominik Furch měl ale dobrý výhled a puk ukryl v lapačce.

56:23
    Blíží se závěr dnešního zápasu a Viťaz rozhodně není v beznadějné pozici. Prohrává pouze o gól.

55:51
    Návštěva

Dnešní utkání v Areně Omsk sleduje 7670 diváků.

55:20
    Skvělá práce českého brankáře, kterého si určitě pamatuje v působení v bráně Slavie Praha.

54:49
    Mario Kempe napřáhl od modré čáry ke krásné střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, jenže Dominik Furch předvedl skvělý semafor a po ukrytí puku v lapačce ještě dokázal po vybruslení do rohu kluziště rychle rozehrát!

54:17
    Avangard se osvobodil a vyhodil puk za bránu Harriho Sateriho.

53:09
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Ivan Lekomtsev menší trest, 2 minuty podražení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Lauta (Kempný, Erat), 45. Širokov (Zubov), 59. Paršin (Zubov, Širokov) – 12. Soloduchin (Davydov, Lukin)

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Alexandrov, Kulik – Gusev, N. Gluchov. – Ahnělov, Kuljaš – Kempný, Lekomtsev – A. Gluchov, Lauta, Fiščenko – Lemťugov, Petrov, Černikov – Pěrežogin, Pjanov, Erat – Širokov, Paršin, Zubov (C).
    HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Saprykin) – Kudinov – Davydov, Lukin – Eronen, Voronkov – Ježov, Golovkov – Musatov, Vyglazov, Abdullin, Makejev – Soloduchin (C), Kokšarov, Koroljov – Tsyganov, Horák, Palola – Kempe, Švets-Rogovoj, Afinogenov.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Andrej Rogachjov – Nikita Viljugin, Andrej Matjuša