NY Islanders – Colorado 5:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 4:3 (kon.) | Toronto – Edmonton 3:0 (kon.)
Anaheim – Vancouver 4:0 (kon.)
New York Islanders
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Colorado Avalanche
Úterý 01.12.2015, 01:00 • Barclays Center, New York (kapacita 15795 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:48:03)

Největší čas na ledě: Hamonic 25:53 – Johnson 26:17

Branky a nahrávky: 20. Okposo (Nielsen), 27. Grabovskij (Strome, Kuljomin), 42. Clutterbuck (Hickey, Židlický), 49. Cizikas, 60. Strome – 11. Comeau (Söderberg), 28. Iginla, 57. Holden (Söderberg). Rozhodčí: Kowal, Charron – Shewchyk, Galloway. Diváci: 11585.

Zajímavé měření sil napříč konferencemi jsme dnes měli možnost sledovat v Barclays Center! Islanders si nakonec po tuhém boji poradili s Coloradem v poměru 5:3, utkání bylo především bohaté na hity, kterých jsme viděli rovnou stovku (49:51).

Skóre dnešního utkání otevřel v 11. minutě šťastnou trefou Blake Comeau. Za domácí v poslední vteřině prvního dějství odpověděl v dvojnásobné přesilové hře Kyle Okposo.

Ve 27. minutě pak šli domácí poprvé v zápase do vedení, když se z úniku prosadil Michail Grabovskij. O pár vteřin bylo ovšem opět srovnáno, když se po nedorozumění v obraně Islanders trefil Jarome Iginla.

Na začátku třetí třetiny pak poprvé zaúřadovala čtvrtá formace Islanders, když Cal Clutterbuck šikovně tečoval Hickeyho střelu. Ve 49. minutě pak přidal další branku jiný člen vynikající checking-line Isles, a to Casey Cizikas, jehož branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Avalanche se ale ještě nevzdali a v 57. minutě snížil Nick Holden. To už v době, když Colorado zariskovala s hrou bez brankáře. Další branku už ale Laviny nepřidaly, naopak v závěru dal konečnou podobu výsledku gólem na 5:3 do prázdné branky Ryan Strome.

59:39
    Matt Martin se ještě s pukem hnal do útočného pásma, byl ale zastaven čárovým rozhodčím pro postavení mimo hru.
    59:12 Ryan STROME - 5:3

59:12
    Islanders právě vstřelili branku!
    Zřejmě je rozhodnuto! Johnny Boychuk se pokusil vystřelit přes celé kluziště, jeho pokus ve středním pásmu sice zastavil Beauchemin, následnou střelu RYANA STROMEA po otočce už ovšem nezastavil nikdo z hostujících hráčů! Bez asistence.

58:36
    Francois Beauchemin znovu musí začít akci až od vlastní branky, Coloradu se už čas velmi rychle krátí.

58:11
    Kyle Okposo od červené čáry o malý kousek minul prázdnou branku Colorada!

57:45
    Avalanche se sami vyhnali z útočného pásma, Jarome Iginla rychle zakládá novou útočnou akci.

57:21
    Thomas Greiss pokryl střelu Nathana MacKinnona, který předvedl parádní individuální akci.

57:00
    Semjon Varlamov opět míří na střídačku, Colorado opět v šesti hráčích!

56:34
    Islanders následně odehráli puk na zakázané uvolnění, po kterém si bere trenér hostů Patrick Roy oddechový čas.
    56:26 Nick HOLDEN - 4:3

56:26
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hostům se risk s brzy odvolaným brankářem vyplatil! Po střílené přihrávce od levého mantinelu v podání NICKA HOLDENA se puk odrazil za Greissova záda od obránce Calvina de Haana! Asistence: Carl Söderberg.

56:07
    Nelson s Tavaresem mohli vstřelit pojišťující branku, hráči Colorada se ale stihli včas vrátit.