Třinec – K. Vary 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Pardubice 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 29.01.2016, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 41. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, u dalších zápasů se s Vámi těším, na počtenou! (19:26:54)

Nejlepší hráči zápasu:

Martin Adamský – Tomáš Závorka.

Utkání končí, tři body berou domácí Oceláři! Výhru třineckému týmu zajistil bezchybný výkon brankáře Šimona Hrubce a také dvoubrankový střelec Martin Adamský.

59:42
    Hosté to ještě zkoušejí se šesti bruslaři v poli, Hrubec ale zatím zasahovat nemusel.

59:20
    Utkání se pomalu chýlí ke svému konci. Energie sice drží útočnou třetinu, kotouč však nikoliv.

58:48
    Oceláři zavezli kotouč do hostující třetiny, od hrazení pak střílel Meidl. Závorka ukryl puk v lapačce.

58:22
    Rozhodčí pískají hostům přihrávku rukou, hra je vykázána do neutrální zóny.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, Karlovy Vary se stále nemohou dostat k souvislejšímu tlaku.

57:33
    Přihrávka Dvořáka sice našla svého adresáta, kterým byl Kůs, problém je v tom, že Kůs v té době stál v ofsajdu.

57:11
    Pokus hostujícího Rachůnka o rychlý přechod modré čáry končí ofsajdem.

57:00
    Oceláři se již nikam neženou, momentálně jim stačí, když bez obtíží ubrání střední třetinu.

56:11
    Tybor zastavil hostující rozehrávku, v protiakci pálil mezi nohami bránícího Sičáka. Závorka střelu příliš neviděl, i tak dokázal zasáhnout ramenem.

55:45
    Protiakce domácích mohla definitivně rozhodnout dnešní duel, Galvas ale po Draveckého pasu pálil mimo.

55:07
    Neúspěšný byl také pokus Rohana, který trefil jednoho ze svých spoluhráčů.

54:47
    Střela Jakuba Svobody Hrubce ohrozit nemohla, letěla totiž příliš vysoko.

54:20
    Hosté se snaží ještě něco udělat s nepříznivým stavem, k souvislejšímu tlaku se ale zatím nepropracovali.

53:49
    Kopecký si chvíli podržel kotouč na holi, poté pálil z mezikruží. Závorka dokázal ukrýt kotouč ještě před tím, než k němu dojel Adamský.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 40. Adamský (Polanský, Hrubec), 45. Adamský (Polanský, Růžička)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Klesla (C), Slovák – Dravecký, Růžička, Irgl – Sýkora, Kopecký (A), Tybor – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský (A), Meidl. Trenér: Jiří Dopita.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek (C), Dvořák, Gulaši, Rohan, Sičák (A), Baránek, Weinhold – Rachůnek, Marosz, J. Svoboda – Vachovec (A), Kůs, Bartek – Huna, Gríger, Gorčík – Koblasa, Osmík, V. Tomeček – Flek. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: René Hradil, Roman Mrkva – Rudolf Tošenovjan, Marek Hlavatý

Diváci: 4 644