Olomouc – Liberec 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:4 (kon.) | Kladno – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 3:7 (kon.)
K. Vary – Opava 5:1 (kon.) | HC Litvínov – Poruba 3:4 (0:1 po s.n.) | Třinec – Chomutov 2:6 (kon.)
Letňany – Vsetín 7:1 (kon.) | Pardubice – Havířov 9:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
HK Opava
Sobota 06.02.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, tak zas někdy napočtenou! (14:53:51)

Dnešní utkání zaslouženě vyhráli domácí, kteří ještě v poslední třetině přidali jednu branku. Sedm minut před koncem navýšil stav utkání na 5:1 Jan Bečka. Všechny tři body dnes tedy zůstávají na domácím ledě energetikům.

59:50
    Horký si hezky najel před Fichnu, ale na poslední chvíli mu znemožnili hostující hráči střílet.

59:20
    Proškova střela z pravého kruhu mířila těsně vedle.

58:58
    Slabý s Hoťkem opět nebezpečně kroužili kolem Fichny, gólu jsme se nakonec ale nedočkali.

58:30

57:59
    Slabý před Fichnou přihrával Hoťkovi, střela druhého jmenovaného mířila těsně vedle.

57:37
    Langer se dostal do samostatného úniku. s jeho střelou si Špírek poradil a vyrazil ji daleko do ochranné sítě.

57:18
    Hladoníkova střela skončila až v ochranné síti.

57:00
    Domácím hosty nepouštějí do větších šancí.

56:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vápeník – 2 min., napadení).

55:40
    Sudí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti a po vhazování se kotouče ujímají Opavští.

54:40
    Šik dorážel na střelu jednoho z domácích hráčů, ale Fichna za sebe kotouč nepustil.

53:52
    Energetici napadají Opavu ze všech stran.

52:42
    Vyloučení v týmu HC Slezan Opava (Bitomský – 2 min., krosček + Fichna – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

52:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Při skrumáži před brankou se podařilo dostat kotouč za záda Fichny JANU BEČKOVI, který byl následně jedním ze soupeřů hrubě sražen na zem, a tak si domácí zahrají nejspíše hru pět na tři. Asistence: Prošek.

52:05
    Bernáthovu prudkou střelu Fichna vyrazil do ochranné sítě.

51:38
    Opět se vylučuje na straně Opavy. Na dvě minuty na trestnou odjíždí Řečinský (OPA) za podražení.

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 9. Habr (Hotěk), 20. Prošek (Kurfürst), 26. Bečka (Hrůša), 29. Pastyřík (Hrůša), 53. Bečka (Prošek) – 40. Konečný (Bitomský, Hladoník)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Grančarov) – Bernáth, Štaif, Vápeník, Kala, Hrůša, Přibyl – Horký "A", Kurfürst "A", Prošek, Slabý, Pastyřík "C", Tlačil, Hotěk, Bečka, Petrov, Salnikov, Halberštát, Habr
    Trenér: Václav Eismann

HK Opava: Lamla (Fichna) – Lelek, Kupka – Adamczyk, Döhner, Bitomský, Hladoník, Řečinský, Pělucha "A", Langer "C", Blecha, Konečný
    Trenér: Karel Suchánek

Rozhodčí: Jan Hucl – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek