K. Vary – Pardubice 0:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 3:1 (kon.) | Zlín – Chomutov 4:1 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.) | Mountfield HK – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 2:1 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 07.02.2016, 18:20 • Ostrava aréna • Tipsport extraliga • 44. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte pohodový zbytek večera a příště se zase budu těšit na počtenou. (21:05:05)

Poslední derby v základní části této sezóny je už minulostí. Po bezbrankové první třetině se jako první mohli radovat hosté, když překonali Bartošíka při hře čtyři na čtyři, ve třetí třetině pak využili domácí hráči přesilovku pět na tři. V samotném závěru základní hrací doby se provinil Dravecký, vítkovičtí tak prodloužení zahájili přesilovkou, která se jim bezezbytku vydařila – a Sloboda vystřelil prémiový bod pro svůj tým.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Vítkovice Steel – PATRIK BARTOŠÁK
    HC Oceláři Třinec – PETER HAMERLÍK

61:19 Karol SLOBODA - 2:1

61:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Kudělka našel na opačné straně čekajícího KAROLA SLOBODU, jehož střela nepotřebovala ani na případnou dorážku připraveného Kucseru – 2:1. Asistence: Tomáš Kudělka.

61:00
    Hamerlík neví, kam dříve skočit, vítkovičtí baží po dalším bodu.

60:29
    Vítkovice jsou usazeny v pásmu, začíná přesilovkový kolotoč.

60:01
    Za úder do oblasti hlavy a krku je vyloučen hostující Dravecký na 2+10 minut. Dvouminutový trest odpyká Tybor.

60:01

Domácím se podařilo v dvojnásobné přesilovce srovnat a přes veškerou snahu obou stran se zápas dostal do prodloužení. Budou oba týmy hrát opatrně a spoléhat na samostatné nájezdy nebo budou chtít tento zápas ukončit co nejdříve? Na to ci pár minutek ještě počkáme.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Domácí fanoušci se ještě dožadují faulu, ale sudí zřejmě už vylučovat nebude.

59:51
    Olesz si najel do pásma, Nosek ho posílá v rohu k zemi.

59:37
    Hrabal zahajuje od své branky.

59:20
    Hosté mají puk pod kontrolou, ale jakoby ještě vyčkávali.

59:09
    Vhazování u Hamerlíka.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 48. Olesz (Sloboda, Balán), 62. Sloboda (Kudělka) – 28. Polanský (Hrabal, Nosek)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Kantor) – Čerešňák, Kudělka, Štencel, Philipp, Sloboda, Kovář – Olesz, Balán, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Burger, Hovorka – Tomi, Hlinka, P. Kafka
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Hrabal, M. Doudera., Galvas, Slovák, Stehlík, L. Doudera – Irgl, Kopecký, Dravecký – Svačina, Žejdl, Matuš – Rákos, Plíhal, Rufer – Tybor, Polanský, Adamský

Rozhodčí: Baluška, Müllner – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 8 161