Piešťany – Skalica 0:0 (zruš.) | Zvolen – Poprad 4:3 (po pr.) | Martin – Trenčín 2:3 (kon.)
Košice – Žilina 2:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 4:3 (kon.)
HK Nitra
4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 07.02.2016, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Banská Bystrica sa v závere stretnutia ešte dokázala vzoprieť a za pár minút predviedla taký výkon, aký u nej od začiatku chýbal. V 58. minúte skóroval Gründling a v 60. Bast. Nakoniec sa už však hosťom nepodarilo vyrovnať a Nitra teda zubami-nechtami ubránila stav 4:3.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:20:25)

59:48
    A je tu definitívny koniec pre hostí. Banskobystričania hrali dokonca siedmi na ľade a to si všimol čiarový rozhodca. Na trestnú lavicu odchádza Zigo.

59:28
    Bacashihua opustil bránu!

59:17
    Barani to skúšali rýchlym nahodením. Bast sa snažil hrať na hybridný icing, no nakoniec sa mu to nepodarilo a hra sa vracia pred Bacashihuu.

59:09
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu!
    59:09 BAST - 4:3

59:09
    Banská Bystrica dala gól!
    Tak posledných 51 sekúnd ešte môže byť veľmi zaujímavých! JASON BAST sa v skrumáži pred bránkou dostal k odrazenému puku a puk dostal do odkrytej brány!

58:50
    Hostia hrajú absolútny vabank a pokúšajú sa ešte o usadenie sa v pásme.

58:30
    Banská Bystrica to už skúša v šestici!
    57:22 GRÜNDLING - 4:2

57:22
    Hostia predsa len ešte znižujú stav stretnutia! Lamper prenikol po pravom kruhu s pukom do pásma a pekne prihral do medzikružia MARTINOVI GRUNDLINGOVI, ktorý vymietol ľavý horný roh Valentovej bránky!
    Asistencia: Patrik Lamper.

56:57
    Počas reklamnej prestávky sa ešte tréner Országh snaží niečo vštiepiť do hlavy svojim zverencom. Uvidíme, či ešte hostia niečo vymyslia.

56:05
    Do samostatného úniku sa vysunul Henrich Ručkay, pokúšal sa obstreliť Bacashihuu na pravý betón, no nevyšlo mu to!

55:47
    Šmach posúval pred bránku Majdanovi, ktorý to skúšal bekhendom z otočky, no nepodarilo sa mu prekonať Valenta.

54:32
    Oba tímy už hrajú v tejto chvíli s piatimi hráčmi.

53:55
    Kytnár hádzal do útočného pásma Majdanovi puk takým oblúčikom. Jeho spoluhráč ho nezachytil.

52:32
    Obojstranné vylúčenie. Za seknutie dostáva dve minúty Tomáš Matoušek a Branislav Mezei je potrestaný za krosček.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 7. Macík (Štefanka, König), 20. H. Ručkay (Kutálek), 36. Beca (H. Ručkay), 39. Podhradský (H. Ručkay) – 31. Kytnár (Gründling, Ferleťák), 58. Gründling (Lamper), 60. Bast

HK Nitra: Valent (Lakosil) – Milam, Ordzovenský, König, Milo, Podhradský, Mezei, Kuzma – Pupák, Blackwater, Slovák – Macík, Štefanka, Stloukal – H. Ručkay, Beca, Kutálek – Piačka, Bene, Bajtek
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Corbeil) – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Pujacs, Roussel, Čížek, Petran – Tománek, Zigo, Majdan – Lunter, Bast, Lucenius – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ferleťák, M. Surový, Ambroz

Rozhodčí: Čech, Polák – Junek, Šefčík