Ajax – Sevilla 3:1 (kon.) | Anderlecht – Arsenal 2:0 (kon.) | Middlesbrough – Dynamo Kyjev 5:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
3:1 (1:1)
Sevilla FC
Úterý 09.02.2016, 16:00 • De Toekomst, Duivendrecht • UEFA Youth League • Play-off
    Ajax vyhrál dnešní zápas a slaví postup do další fáze

Fotbalisté Ajaxu dnes předvedli dobrý výkon a vítězstvím 3:1 si zajistili postup do další fáze mládežnické Ligy mistrů. Domácí šli do vedení už ve 14. minutě, kdy se prosadil Gino Dekker. Hosté sice byli v první půli pod velkým tlakem, přesto ale dokázali vyrovnat, ve 36. minutě se trefil Nané. Druhá půle už patřial Ajaxu. Hned v jejím úvodu se prosadil Donny van de Beek a v 79. minutě upravil skóre do konečné podoby Abdelhak Nouri. Na výhře Nizozemců se aktivním výkonem podílel i český útočník Václav Černý. (17:57:48)

90+5

90+4
    Groothuizen se ocitl daleko ze své šestnáctky a raději volil jistotu v podobě odkopu míče do autu.

90+3
    De Wit ještě vybojoval faul na útočné polovině. Hráči Ajaxu dohrávají utkání co nejdále od své brány.

90+1
    Hosté se dožadovali rohového kopu, ale rozhodčí Siebert je jiného názoru. Bude se kopat od brány amsterdamského celku.

90+1
    Zápas bude prodloužen o čtyři minuty!

90
    Nané fauloval rozehrávajícího brankáře Groothuizena. Ten tedy pošle míč do hry znovu.

90
    Hraje se už poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme, kolik sudí nastaváí.

89
    Václav Černý se dobře uvolnil a pravačkou poslal míč tak půl metru vedle vzdálenější tyče hostující brány!

88
    Tečovaný pokus Nouriho málem zaskočil brankáře Soriana! Míč se snesl těsně nad břevno.

87
    Ten nic velkého nepřinesl, domácí stále vedou o dva góly.

86
    Martin na pravém křídle přetlačil Dankerluie a poslal před bránu střílený centr, který tečoval do zámezí gólman Groothuizen. Je z toho rohový kop pro Sevillu.

84
    Amo to zkoušel chytře, když se z dálky pokusil přehodit Groothuizena. Domácí brankář kontroloval, jak míč dopadl na horní část brankové sítě. V případě potřeby by pravděpodobně zasáhl.