Sarre Union – Lorient 0:4 (kon.) | Troyes – Saint-Étienne 1:2 (po pr.) | Bordeaux – Nantes 3:4 (po pr.)
PSG – Lyon 3:0 (kon.)
ESTAC Troyes
1:2 (0:0)
AS Saint-Étienne
Středa 10.02.2016, 19:00 • Stade de l'Aube (Troyes). • Francouzský pohár • Osmifinále

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a příště na počtenou. (21:33:10)

Tak až druhé prodloužení rozhodlo o vítězi a postupujícím do čtvrtfinále. Maupay se stal hrdinou večera, když dokázal projít přes dva bránící protihráče a překonat gólmana Dreyera. Troyes se ještě snažilo o srovnání a v závěru si vytvořilo opravdu velký tlak, ovšem na penalty nakonec nedošlo.

120+1

120
    Po velkých problémech se daří hostujícím hráčům míč vyvést a uklidnit hru.

120
    Míč končí na polovině Troyes, Dreyer pro něj rychle běží a rozehrává.

119
    Závěr prodloužení se blíží, domácí mají jednu z posledních možností v podobě rohového kopu.

117
    Žlutou kartu dostává Roux (AS Saint-Étienne).

117
    Karaboué hledal před bránou své spoluhráče, přihrávka však nikoho z nich nenašla.

116
    Cohade trefil pouze dobře postavenou zeď.

115
    Eysseric vybojoval pro své barvy nejen další čas, ale také zajímavou standardku, Dreyer si už staví zeď.

114
    Nakopnutý míč končí u Dreyera, ten rychle rozehrává na krátko.

113
    Karaboué byl blízko srovnání, jeho přízemní ránu vyrazil Ruffier nohou.

112
    Pro zblokovaný míč si v klidu přišel Ruffier, počkal, až k němu přiběhne někdo z protihráčů, teprve pak jej sebral do rukou.

111
    Cohade před sebou měl otevřený prostor, ovšem balón poslal vysoko nad soupeřovu klec.

110
    Hostující tým nadále zůstává u balónu a tentokrát už o své vedení přijít nehodlá.
    107. Neal MAUPAY - 1:2

107
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Tak tady hodně zaspala domácí obrana. NEAL MAUPAY dokázal prosmýknout se skrz dva bránící protihráče, dostat se k míči dříve než gólman a tečovat míč ke vzdálenější tyči. Dreyer byl tak překvapen, že se jen ohlédl.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Gólu byli blíž spíš hosté, ovšem chybí jim přesná střelba, to domácí se spíš jen brání.

Petr Frömel

Branky: 78. Nivet – 62. Tannane, 107. Maupay

Karty:   61. Dabo (TRY), 81. Karaboué (TRY) – 49. Dekoke (SET), 77. Pajot (SET), 105. Cohade (SET), 105. Pierre-Gabriel (SET), 117. Roux (SET)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 8:11. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 12:17.
    ESTAC Troyes: Dreyer – Mgcongca, Veškovac – Dabo, Thiago (71. Nivet), Mavinga (75. Karaboué) – Court (79. Ben Saada), Pi – Darbion, Jean – Gueye.
    Náhradníci: Grandel – Confais, Nivet, Ben Saada, Azamoum, Karaboué, Othon.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Pogba, Dekoke, Malcuit (91. Pierre-Gabriel) – Pajot (79. Cohade), Selnaes, Lemoine – Eysseric, Roux, Tannane (70. Maupay).
    Náhradníci: Moulin – Soderlund, Clément, Bayal Sall, Maupay, Cohade, Pierre-Gabriel.

Rozhodčí: A. Gautier – M. Annonier, P. Jeanne