Detroit – Ottawa 3:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.)
Detroit Red Wings
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Ottawa Senators
Čtvrtek 11.02.2016, 01:12 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL
    Pavel Dacjuk stoupá v historických tabulkách ruských hokejistů!

S konstatováním, že dnešní utkání v Joe Louis Areně sledovalo 20 027 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (03:56:08)

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Petr Mrázek 22 zák., 1 gól, 95.7%
    Jakub Kindl 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:12
    Tomáš Tatar 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:02
    Tomáš Jurčo 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:44

V dresu Ottawy se nepředvedl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Petr Mrázek (DET) 22 zák., 1 gól, 95.7%
    2. Danny DeKeyser (DET) 1+0
    3. Craig Anderson (OTT) 25 zák., 2 góly, 92.6%

Detroit vykročil do třetí části skvěle a krátce po jejím začátku Henrik Zetterberg poslal svůj tým jako správný kapitán do dvoubrankového vedení, na které sice dokázal necelé tři minuty před koncem odpovědět při hře bez brankáře skvělou tečí Zack Smith, poté ale skóroval do odkryté brány Darren Helm. Český brankář Petr Mrázek odchytal fantastické utkání a o čisté konto přišel až v čase 57:36. Konečný výsledek. Detroit Red Wings 3 Ottawa Senators 1.

59:57
    Petr Mrázek si ještě připsal jeden zákrok a rychle vytřepal puk ze své lapačky, aby se v závěru utkání už nepřerušovalo.

59:33
    Ottawa to ještě zkouší a Craig Anderson je opět na střídačce!
    58:49 Darren HELM - 3:1

58:49
    Detroit právě vstřelil branku!
    DARREN HELM vybojoval v obranném pásmu puk a přesnou střelou do prázdné brány rozhoduje o osudu dnešního zápasu!! Darren Helm na pravé straně obranné třetiny získal puk a po jeho vyvezení zhruba metr před útočnou modrou čárou napřáhl ke střele po ledě, po které kotouč zamířil do prázdné brány. Bez asistence.

58:10
    Ottawě Senators se podařilo snížit a Craig Anderson je opět na střídačce! Budou hosté při hře bez brankáře opět úspěšní?
    57:36 Zach SMITH - 2:1

57:36
    Ottawa právě vstřelila branku!
    ZACK SMITH skvělou tečí posílá puk za záda Petra Mrázka, který v samotném závěru utkání přichází při hře Senators bez brankáře o čisté konto!! Petr Mrázek po vyjetí za bránu rozehrál a následné vyhození Red Wings hosté na modré čáře zachytili. Mike Hoffman poté napřáhl z levého křídla od modré čáry ke tvrdé střele, kterou u levé tyče skvěle tečoval Zach Smith. Asistence: Mike Hoffman, Erik Karlsson.

57:01
    Craig Anderson odjel na střídačku a Ottawa Senators to zkouší v šesti!

56:12
    Erik Karlsson nabral na pravém křídle rychlost a poté si uprostřed kruhů pro vhazování všiml najíždějícího Jeana-Gabriela Pageaua, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Petr Mrázek a jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil!

55:43
    Red Wings vyhráli vhazování ve vlastní třetině a vyhodili puk k bráně Craiga Andersona.

55:39
    Tomáš Tatar (DET) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

53:43
    Vyloučený Jakub Kindl je zpět na ledě a Senators nevyužili další přesilovou hru.

51:47
    Alexej Marčenko se po pár vteřinách po vyloučení Jakuba Kindla dostal ke střele, hokejisté Ottawy ji ale dokázali zablokovat.

Lukáš Podleśny

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. DeKeyser (Nyquist, Athanasiou), 43. Zetterberg (Dacjuk), 59. Helm – 58. Smith (Hoffman, Karlsson)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Quincey, Marčenko, Ericsson, Kindl, B.Smith – Abdelkader, Dacjuk (A), Zetterberg (C) – Larkin, Richards, Tatar – Nyquist, Athanasiou, Jurčo – Sheahen, Glendening, Helm
    Ottawa Senators: Anderson (Hoffman) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf, Borowiecki, Wideman – Ryan, Turris (A), Hoffman – Stone, Pageau, Z.Smith – Chiasson, Zibanejad, Prince – Neil (A), Lazar, Dzingel

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Ian Walsh – Greg Devorski, Brad Lazarowich

Diváci: 20.027