Charleroi – Kortrijk 1:1 (kon.) | Anderlecht – Waregem 3:0 (kon.) | Leuven – Lokeren 3:3 (kon.)
Genk – Waasland-Beveren 6:1 (kon.)
KRC Genk
6:1 (4:1)
Waasland-Beveren
Sobota 13.02.2016, 20:30 • Cristal Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League • 26. kolo

Z dnešního zápasu je to ode mne vše. Budu se s vámi těšit zase někdy příště na shledanou. Hezký zbytek večera! (22:21:18)

Vítězem dnešního klání je KRC Genk, jenž o svém triumfu rozhodl již v prvním poločase. Druhý poločas se odehrával prakticky ve stejném duchu, jako ten první – velká převaha domácích na balónu, hosté se prakticky jen bránili... Genkští navíc ještě dvěma góly navýšili své vedení, a po výhře 6:1 si tak ze zápasu odnášejí zaslouženě všechny 3 body.

90+1

90
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat 1 minutu.

89
    S následným rohovým kopem si dokázali hráči v modrých dresech poradit bez sebemenších obtížích.

88
    Vanzo centroval balón do malého vápna, kde hledal nabíhajícího si Gana, avšak našel pouze Kabaseleho, jenž míč zblokoval do zámezí.

87
    Waaslandští kombinují na vlastní polovině a snaží se ještě něco vymyslet.

85
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Pozuelo, přichází Buyens.
    84. KABASELE - 6:1

84
    Genk právě vstřelil branku!
    Po centru od rohového praporku se dokázal hlavičkou prosadit na hranici malého vápna CHRISTIAN KABASELE, který tak zvyšuje na 6:1.

83
    Malinovskiy vyslal tvrdou dělovku z dobrý pětatřiceti metrů, kterou Henkinet dokázal vytěsnit nad bránu.

82
    Do konce zápasu zbývá necelých deset minut, o vítězi je takřka rozhodnuto a prakticky se již jen v klidu dohrává.

80
    Své střelecké štěstí teď vyzkoušel také Samatta, jemuž však rána vůbec nesedla a míč pohodlně končí v Henkinetově náruči.

79
    Vanzův centr do oblasti malého vápna dokázal Dewaest v klidu odklidit do bezpečné vzdálenosti od branky.

78
    Moulin teď mohl vyslat Schrijverse prakticky samotného na brankáře, ovšem finální přihrávce stál v cestě ještě pohotový Kabasele.

77
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Karelis, přichází Samatta.

75
    Hosté jsou zatlačeni na vlastní polovině.

74
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Kebano, přichází Malinovskiy.
    72. BUFFEL - 5:1

Petr Hluchý

Branky: 9. Karelis, 26. Kebano (pen.), 27. Bailey, 30. Karelis, 72. Buffel, 84. Kabasele – 18. Gano

Karty:   70. Buatu (WAS)

KRC Genk: Bizot – Walsh, Dewaest, Kabasele, Hamalainen – Pozuelo (85. Buyens), Ndidi, Bailey – Buffel, Kebano (74. Malinovskiy) – Karelis (77. Samatta)
    Náhradníci: Kumordzi, De Camargo, Malinovskiy, Köteles, Buyens, Samatta, Uronen

Waasland-Beveren: Henkinet – Milosevic, Buatu, Moren, Demir – Vanzo, Moulin, Cissé (46. Marič) – Schrijvers, Gano, Langil (60. Myny)
    Náhradníci: Coulibaly, Marić, Destorme, Goblet, Myny, Lumanza, Nabab

Rozhodčí: Van De Velde – Walschap, Battiston