Charleroi – Kortrijk 1:1 (kon.) | Anderlecht – Waregem 3:0 (kon.) | Leuven – Lokeren 3:3 (kon.)
Genk – Waasland-Beveren 6:1 (kon.)
Sporting Charleroi
1:1 (1:0)
KV Kortrijk
Sobota 13.02.2016, 18:00 • Stade du Pays de Charleroi • Belgická Jupiler Pro League • 26. kolo

Radostnější jsou nakonec hosté. Těm se podařilo v 81. minutě vyrovnat. Ve zbytku zápasu už se skóre neměnilo. Nic na tom nezměnila ani červená karta Gigota. Obránce hostů ji dostal v 89. minutě po druhé žluté. Domácí sice Waregem přeskakují, ale pouze o bod. Waregem nyní bude hrát na půdě silného Anderlechtu. Sporting Charlero tak možná na šestém místě zůstane, dnes však domácí tým měl získat 3 body. (19:57:29)

90+4

90+3
    Ve velké šanci Pollet. Z velké blízkosti se dostal ke střele. Keet mu ale výběhem zmenšil střelecký úhel a jeho pokus vyrazil.

90+2
    Hosté ale dokázali přesto vystřelit. Penneteau bez problémů chytá.

90+1
    Faul domácích. Volný kop se Kortrijku ale nepovedl.

90
    Sudí Colemonts nastavuje čtyři minuty.

90
    S výkopem pochopitelně nikam nechvátá Keet. Což se nelíbí domácím fanouškům.
    89. Červená karta po 2. žluté

89
    Gigot dostává druhou žlutou kartu. Jde tak předčasně do sprch.

88
    Sporting Charleroi je v posledních minutách aktivní. Hosté akce domácích zastavují za cenu faulu.

86
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Tomašević, přichází Boyer.

85
    Domácí rádi v posledních minutách strhli vedení na svou stranu.

84
    Tento výsledek se pochopitelně líbí hostům, kteří také nikam nepospíchají.

83
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází N'Dongala, přichází Perbet.

83
    Už to vypadalo, že v posledních deseti minutách budou domácí spoléhat na rychlé protiútoky. Ale domácí obrana si nedokázala pohlídat čerstvého Merciera.
    82. MERCIER - 1:1

82
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkávají vyrovnání. A opět je to hlavička. Po útoku z levé strany se hlavou v pádu prosazuje XAVIER MERCIER.