Písek – Veselí n/M 22:28 (kon.) | Šaľa – Olomouc 36:25 (kon.) | Prešov – Most 24:40 (kon.)
Poruba – Partizánske 21:16 (kon.)
ŠŠK Prešov
24:40 (8:20)
DHK Baník Most
Sobota 13.02.2016, 17:30 • Tatran Handball Arena • Interliga ženy • 18. kolo

Ohlasy trénerov po zápase:

Dušan Daniš (tréner Bemaca Prešov): „Ja si myslím, že nám ušiel hlavne začiatok zápasu, pretože sme sa nevyrovnali s agresívnou hrou súpera, hlavne v obrannej fáze, hrali vysoko aktívne a nakoniec využili aj naše všetky technické chyby na rýchle protiútoky, z ktorých nám dávali rozhodujúce góly, ale myslím si, že to je družstvo, ktoré hrá dá sa povedať strojovo či v útoku či obrane, takže na takéhoto súpera sme mohli chcieť uhrať len nejaký seriózny výsledok. Škoda, že sme urobili viac technických chýb, to však bolo vynútené ich dobrou hrou.

Peter Dávid (tréner DHK Baník Most): „Do zápasu sme vstúpili vynikajúco. Myslím, že sme v prvom polčase jasne dominovali. Trochu som sklamaný, že sme po tom veľkom prestriedaní stratili rytmus hry. Prešovské hráčky, veľký kompliment, nevzdali sa ani v tej ťažkej situácii, keď o dosť prehrávali a nám skutočne skomplikovali na chvíľku život. Páčil sa mi na nich ten výkon, že sa nevzdávali a fungovali. Výsledok je z môjho pohľadu trochu väčší, skončil vyšším rozdielom, aké boli sily na ihrisku. My sme spokojní, splnili sme si úlohu favorita a ideme spokojne na našu jedenásťhodinovú cestu do Mostu.(24:40) (19:07:21)

Prešov napokon nestačil na hráčky Mostu a podľa očakávania podľahol českému celku 24:40. Prešov sa všemožne snažil v druhom polčase znížiť dvanásťgólové manko z prvého dejstva, no napokon prehrali o 16 gólov, Most potvrdil pozíciu favorita a zaslúžene zvíťazil. (24:40)
    60
    A Viktória Vencuriková upravuje konečné skóre na 24:40. (24:40)
    60
    A štyridsiaty gól Mostu v dnešnom zápase strieľa zo sedemmetrového hodu Szarková. (23:40)

60
    V záverečnej minúte uvidíme ešte sedemmetrový hod. (23:39)
    59
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Hana Martinková). (23:39)
    58
    Na druhej strane sa presnou strelou prezentovala Katarína Pavúková. (23:38)
    58
    Simona Szarková sa vrátila do hry a okamžite sa strelecky presadila. (22:38)

57
    Musilová teraz nedokázala skórovať z čistej šance z pravého krídla. Most sa dostáva k lopte. (22:37)

57
    Mičiníková teraz úmyselne zahrala nohou a bola vylúčená na dve minúty. (22:37)
    56
    A je tu ďalší gól Súkenníkovej. Most vedie o pätnásť gólov. (22:37)
    55
    Najlepšia strelkyňa dnešného súboja Lucia Súkenníková si teraz po peknej strele pripisuje už ôsmy gól v zápase. (22:36)

55
    Harčarufková to teraz skúšala individuálne, no nepodarilo sa jej skórovať. (22:35)

55
    Lodivod domáceho celku, Dušan Daniš, si berie oddychový čas. (22:35)
    55
    Lucia Súkenníková si po peknom technickom kúsku pripisuje na konto siedmy gól v zápase a je najlepšou strelkyňou dnešného súboja. (22:35)

54
    Pekná akcia hostí bola prerušená po technickej chybe Mostu. Na druhej strane sa však Prešovčanky presadiť nedokázali a český tím sa dostáva opäť k lopte. (22:34)
    53
    Ďalší gól do siete Prešova si pripisuje Hana Martinková, ktorá ich dnes nastrieľala už päť. (22:34)
    53
    A teraz sa aj s prispením šťastia presadzuje Daniela Harčarufková, ktorá strieľa 22. gól svojho tímu v dnešnom stretnutí. (22:33)
    52
    Kombinácia Harčarufkovej s Vencurikovou priniesla úspech. Gól do štatistík zapisujeme druhej menovanej. (21:33)