Stíhačka žen 10 km, Presque Isle | Vítěz: G. Soukalová (CZE) (kon.) | | | Štafeta mužů 4x7,5 km, Presque Isle | Vítěz: Norsko (kon.) |
Štafeta žen 4x6 km, Presque Isle | Vítěz: Česká republika (kon.) |
Ženy - stíhací závod družstev | Vítěz: Nizozemsko (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Juzawa Naeba | Vítěz: F. Dopfer (GER) (kon.) | | | Obří slalom mužů, 2. kolo, Juzawa Naeba | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) |
Muži HS225, Vikersund | (kon.) |
Ženy 5 km klasicky, Falun | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 10 km klasicky, Falun | Vítěz: M. Vylegžanin (RUS) (kon.) |
Jan Vojkůvka
konečné pořadí závodu:
1. Norsko 1:12:09.8
2. Francie +30.1
3. Německo +42.6
4. Rusko +48.3
5. USA +48.3
6. Itálie +1:34.8
7. Ukrajina +2:27.4
8. Bělorusko +3:03.1
9. Rakousko +3:03.5
10. Kazachstán +3:09.3
11. Bulharsko +3:48.4
12. Slovensko +4:45.2
Švýcarsko, Rumunsko, Kanada a Korea nedokončili
Startovní listina štafetového závodu
1.Rusko
(Alexej Volkov, Alexander Povarnicyn, Dmitrij Malyško, Maxim Cvetkov)
2. Norsko
( Lars Helge Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø)
3. Německo
( Erik Lesser, Andreas Birnbacher, Daniel Böhm, Benedikt Doll)
4. Rakousko
( Sven Grossegger, Lorenz Wäger, David Komatz, Julian Eberhard )
5. Francie
( Simon Fourcade, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Jean-Guillaume Beatrix)
6. USA
( Lowell Bailey, Leif Nordgren, Tim Burke, Sean Doherty)
7. Kanada
( Scott Perras, Carsen Campbell, Matthew Neumann, Matthew Hudec)
8. Itálie
( Christian De Lorenzi, Lukas Hofer, Dominik Windisch, Thomas Bormolini)
9. Švýcarsko
( Serafin Wiestner, Benjamin Weger, Mario Dolder, Martin Jäger)
10. Ukrajina
( Serhij Semenov, Artem Pryma, Dmytro Rusinov, Oleksandr Žyrnyj)
11. Švédsko
( Tobias Arwidson, Torstein Stenersen, Ted Armgren, Fredrik Lindström)
12. Slovensko
( Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Michal Šíma, Michal Kubaliak)
13. Bulharsko
( Michail Kletčerov, Dimitar Gerdžikov, Vladimir Iliev, Anton Sinapov)
14. Bělorusko
( Vladimir Čepelin, Dmitrij Djužev, Sergej Bocharnikov, Jurij Ljadov)
15. Kazachstán
( Jan Savickij, Anton Pantov, Maxim Braun, Vassilij Podkorytov)
16. Rumunsko
( George Buta, Cornel Puchianu, Gheorghe Pop, Remus Faur)
17. Korea
(Je-uk Jun, In-bok Lee, Jong-min Kim, Jong-kju Kim)
1. Norsko 1:12:09.8
2. Francie +30.1
3. Německo +42.6
4. Rusko +48.3
5. USA +48.3
6. Itálie +1:34.8
7. Ukrajina +2:27.4
8. Bělorusko +3:03.1
9. Rakousko +3:03.5
10. Kazachstán +3:09.3
11. Bulharsko +3:48.4
12. Slovensko +4:45.2
Švýcarsko, Rumunsko, Kanada a Korea nedokončili
Startovní listina štafetového závodu
1.Rusko
(Alexej Volkov, Alexander Povarnicyn, Dmitrij Malyško, Maxim Cvetkov)
2. Norsko
( Lars Helge Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø)
3. Německo
( Erik Lesser, Andreas Birnbacher, Daniel Böhm, Benedikt Doll)
4. Rakousko
( Sven Grossegger, Lorenz Wäger, David Komatz, Julian Eberhard )
5. Francie
( Simon Fourcade, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Jean-Guillaume Beatrix)
6. USA
( Lowell Bailey, Leif Nordgren, Tim Burke, Sean Doherty)
7. Kanada
( Scott Perras, Carsen Campbell, Matthew Neumann, Matthew Hudec)
8. Itálie
( Christian De Lorenzi, Lukas Hofer, Dominik Windisch, Thomas Bormolini)
9. Švýcarsko
( Serafin Wiestner, Benjamin Weger, Mario Dolder, Martin Jäger)
10. Ukrajina
( Serhij Semenov, Artem Pryma, Dmytro Rusinov, Oleksandr Žyrnyj)
11. Švédsko
( Tobias Arwidson, Torstein Stenersen, Ted Armgren, Fredrik Lindström)
12. Slovensko
( Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Michal Šíma, Michal Kubaliak)
13. Bulharsko
( Michail Kletčerov, Dimitar Gerdžikov, Vladimir Iliev, Anton Sinapov)
14. Bělorusko
( Vladimir Čepelin, Dmitrij Djužev, Sergej Bocharnikov, Jurij Ljadov)
15. Kazachstán
( Jan Savickij, Anton Pantov, Maxim Braun, Vassilij Podkorytov)
16. Rumunsko
( George Buta, Cornel Puchianu, Gheorghe Pop, Remus Faur)
17. Korea
(Je-uk Jun, In-bok Lee, Jong-min Kim, Jong-kju Kim)
1. Norsko 1:12:09.8
2. Francie +30.1
3. Německo +42.6
4. Rusko +48.3
5. USA +48.3
6. Itálie +1:34.8
7. Ukrajina +2:27.4
8. Bělorusko +3:03.1
9. Rakousko +3:03.5
10. Kazachstán +3:09.3
11. Bulharsko +3:48.4
12. Slovensko +4:45.2
Švýcarsko, Rumunsko, Kanada a Korea nedokončili
1. Norsko
2. Francie +14.0
3. Rusko +46.8
4. Německo +57.5
5. USA +59.9