Ženy - stíhací závod družstev Vítěz: Nizozemsko (kon.)
Ženy - stíhací závod družstev

Vítěz: Nizozemsko

Sobota 13.02.2016, 17:32 • Kolomna Speed Skating Center, Rusko • Mistrovství světa v rychlobruslení

To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu s konstatováním vítězství Nizozemska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen rychlobruslařského) Onlajnu, na počtenou! (18:12:22)

8. Čína +7,57 s

Byli jsme svědky velmi dramatického finiše stíhacího závodu družstev! Když to ale vezmeme pěkně popořadě, v první jízdě si dojeli pro vítězství reprezentantky Kanady. Ty vydržely mezi nejlepšími třemi týmy i po druhé jízdě, ve které bylo zařazeno Česko.

Češky jako náhradnice za Koreu rozhodně ostudu neudělaly. Na světovém šampionátu se české trojici povedlo porazit Čínu a obsadit tak sedmé místo! Naopak Němky držely dlouho naději na medaili.

Ve třetí jízdě potvrdili roli favoritek Japonky, které porazili do té doby vedoucí Němky o více než čtyři sekundy a už nyní měly jistotu některé z medailí. Naopak Rusky ještě musely čekat na výsledky poslední jízdy.

V poslední, čtvrté jízdě, startovaly největší adeptky na medaili. Nizozemky nic nepodcenily a již od začátku závodu se držely ve vedení. V posledním výjezdu ze zatáčky ale jedna z jejich závodnic málem upadla a už to vypadalo, že na prvním místě nedojedou. Nakonec ale jejich čas o necelé dvě desetiny stačil na výkon Japonka! Ani Polky se nevyvarovaly chyby v závěru závodu, když jedna ze závodnic dojela do cíle po zadku. Bylo z toho čtvrté místo. Z bronzové medaile se tak mohly začít radovat domácí Rusky.

KONEC
    Závod právě skončil.

4
    Tak to bylo velké štěstí pro Nizozemky! Jedna ze závodnice v posledním výjezdu ze zatáčky zaváhala, škobrtla a málem upadla. Nakonec ale přeci jen projela jako poslední cílem ještě v čase, který stačil na první místo! Polky nakonec nestačily na první trojici. Jenže ani ty nedojely do cíle bez problémů. Jedna z nich dojela do cíle doslova po zadku.

4
    Polsko jezdí na mezičasech kolem třetího místa. Za to Nizozemky jedou zatím velmi suverénně.

4
    Po prvním mezičase je jasné, že Nizozemky zřejmě pojedou svůj "vlastní" závod. Polky mírně zaostávají.

Průběžné pořadí:

1. Japonsko – 2:58,31 min
    2. Rusko +4,30 s
    3. Německo +4,63 s

4
    Před námi je poslední, čtvrtá jízda. Tu obstará Nizozemsko s Polskem. Obě družstva jsou považována za velké favority.

3
    Je tomu tak! Japonky dojely jako první do cíle s časem pod tři minuty. Rusky naopak časem 3:02 min dojely na druhém místě. Japonsko má jistou medaili!

3
    Čipy na nohách Japonek nefungovaly. Až dvě kola před koncem se rozjely. Japonská trojice je o skoro tři sekundy první, Rusky se drží časově na druhém místě.

3
    Domácí závodnice jsou hnány mohutným povzbuzováním svých fanoušků z ochozů. Jejich časy jsou téměř 1,5 vteřiny před Německem.

1. Německo – 3:02,94 min
    2. Kanada +2,00 s
    3. Česko +2,50 s

3
    Třetí jízdu obstará japonsko-ruská šestice.

2
    Tak to je překvapení! Zatímco průběžné první místo Německa nikoho nepřekvapí, pro průběžné třetí místo si dojeli Češky! Na tomto šampionátu je tak jisté, že neskončí poslední.

2
    Dvě kola před koncem česká trojice stahuje manko na Kanadu. Za to Němky již mají k dobru jednu sekundu!

2
    Po dvou kolech už ztrácí na čas Kanady několik desetin sekund. České závodnice nabírají větší a větší ztrátu, v tuto chvíli je to necelé tři sekundy.