NY Rangers – Florida 4:2 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 1:4 (kon.) | Toronto – Calgary 5:2 (kon.)
Nashville – Los Angeles 5:2 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (1:0, 1:0, 2:2) Stav série: 2:3
BK Mladá Boleslav
Úterý 22.03.2016, 17:20 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše. Přeji vám krásný večer a budu se na vás těšit u dalších onlajn přenosů z tuzemské nejvyšší soutěže. (20:17:54)

Pod Bílou věží je dobojováno a z vítězství se radují hokejisté Mountfieldu HK! Ti svého soupeře z Mladé Boleslavi po většinu utkání přehrávali a vítězstvím 4:2 rozhodli o tom, že si minimálně o jedno utkání letošní sezónu prodlouží.

Lví podíl na konečném výsledku měl autor hattricku Jaroslav Bednář, který ve třetí třetině zvyšoval již na 4:1. Bruslaři sice dokázali z hole Jakuba Klepiše snížit, ale to bylo od svěřenců Františka Výborného vše. Mountfield dokázal svého soupeře i v tomto klání přestřílet v poměru 33:32, což jen deklaruje to, s jak velkou vervou Východočeši do zápasu nastoupili.

Hvězdy zápasu:
    Jaroslav Bednář (HKM)
    Pavel Musil (MBL)

59:55
    Jarůšek s Musilem se na brankovišti snažili dotlačit puk za Kacetlova záda, ale strážce domácí svatyně dnes chytá výborně a tato akce Bruslařů gólem neskončí.

59:49
    Vašíčkova střela přes celou délku kluziště končí obdobně jako Čápova z před malé chvilky, a sice mimo.

59:33

59:31
    Čápova střela přes celé kluziště jen těsně míjí prázdnou branku.

59:28
    Publikum si závěr zápasu užívá a stadionem obíhá mexická vlna.

59:28
    Mladoboleslavská lavička si vybírá oddechový čas. Dokáže trenér František Výborný naordinovat svým svěřencům něco, s čím Bruslaři ještě zdramatizují dnešní utkání?

59:13
    Rittich míří na střídačku a hosté to zkouší se šesti hráči v poli.

59:01
    Další střelecký pokus Hyky likviduje Kacetl svými betony.

58:10
    Hykova střela postrádala přesnost a Kacetlovu branku minula.

57:46
    Lencovu střelu z kruhu vyráží Kacetl do ochranné sítě. Je možné, že puk se otřel i o břevno Kacetlovy klece.

57:33
    Komplikace pro Mountfield! Krátce před koncem základní hrací doby je za podražení vyloučen Jaroslav Bednář.

57:21
    Bednář nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a před najíždějícím Urbanem odklidil kotouč do bezpečí Kacetl.

56:43
    Vantuch sice vybojoval puk za vlastní brankou, ale vyvést z pásma jej již nedokázal.

56:23
    Během komerční přestávky jsou stále slyšet domácí kotelníci, kteří ve svém fandění nasadili od první třetiny vysokou laťku a drží si ji po celou dobu utkání.

56:07
    Lencova střele se mezi tři tyče nevešla, avšak Bruslaři zůstávají i nadále usazení před Kacetlem.

55:15
    Červeného dělovku z mezikruží lapil Rittich a podobně si počínal i při Kudrnově dorážce.

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 19. Dietz (Mertl, Pavlas), 37. Bednář (Červený, Ihnačák), 50. Bednář (Červený), 51. Bednář (Červený, Ihnačák) – 44. Lenc (Musil, Hyka), 53. Klepiš (Klimenta)

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený (C), Pavlas, Dietz, Čáp, Frühauf, Vašíček – Kudrna, Mertl, Šimánek (A) – Bednář (A), Ihnačák, Červený – Honejsek, Kukumberg, Dej – Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.
    BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Voráček, Stříteský, Rýgl, Trončinský (A), Kučný, Robar, Ovčačík – Lenc, Klepiš, Klimenta (C) – Pacovský, Urban, Jarůšek – Pabiška, Musil, Hyka – Ďurač, Bárta, Látal. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Šír, Hradil – Lederer, Gebauer.