Buffalo – Toronto 4:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Nashville 5:2 (kon.) | Tampa – Montreal 0:3 (kon.) | Florida – New Jersey 3:2 (kon.)
Minnesota – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Arizona 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 3:0 (kon.)
San Jose – Vancouver 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 01.04.2016, 18:00 • ZS Eden • Baráž o extraligu • 2. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na shledanou. (20:57:58)

Radegast index: 47:14.

Utkání druhého kola baráže mezi pražskou Slavií a Karlovými Vary je minulostí. Sledovali jsme, jak už tomu v baráži obvykle bývá, vyhrocený a bojovný zápas z obou stran, který byl napínavý až do samotného konce.

Skóre utkání otevřel již ve 4. minutě přesnou tečí domácí Tuominen, Karlovarští hokejisté ale stačili odpovědět ještě do přestávky díky přesně přesilovkové trefě Haščáka. Od druhé periody na ledě dominovali domácí. Ti také dokázali odskočit do dvoubrankového vedení, když se nejprve prosadil Šafránek a na jeho zásah ještě ve třetí třetině navázal Knot. Západočeši se sice zásluhou druhého Haščákova gólu dostali velmi rychle na dostřel jediné branky, vítězství červenobílích ale střelou do prázdné branky pečetil Pavlin.

59:39 Žiga PAVLIN - 4:2

59:39
    Slavia právě vstřelila branku!
    Risk se jim ovšem nevyplácí! Zdeněk Bahenský vyvezl puk z vlastního pásma a před prázdnou brankou našel ŽIGU PAVLINA, jenž zacílil přesně a o dnešním vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Asistence: Zdeněk Bahenský.

59:10
    Karlovy Vary to zkouší v šesti muži v poli a bez brankáře!

58:37
    Mikulík vyvezl kotouč z vlastní třetiny a poslal ho za Závorkovu klec, je jasné, že Pražané již budou chtít hlavně udržet své vedení.

57:50
    Robinson nabil na modrou čáru Růžičkovi, tomu ale střela zápěstím nesedla, a tak si Závorka bez potíží poradil.

57:25
    Po nepřesném pasu se tentokrát píská icing na druhé straně.

57:05
    Sičákovu střelu od modré čáry těsně před Hylákem nebezpečně tečoval Marosz, puk nakonec ale jen zaduněl o zadní mantinel!

56:40
    Nyní dostali Pražané puk do středního pásma a střídají.

56:20
    Slovinský bek znovu po získání puku svůj tým osvobodil za cenu zakázaného uvolnění, pětka domácích je na ledě už ale hodně dlouho.

56:05
    Karlovy Vary chystají závěrečný nápor, Pavlin raději vyhodil přes všechny čáry.

54:50
    S chutí hrající Haščák objel Hylákovu branku a snažil se rychle zakončit, gólman domácích se však stačil přesunout včas.

54:10
    Zdá se, že je ještě zaděláno na drama, nyní se ale hosté musí bránit, protože nerozehráli přesně a rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
    53:16 Marcel HAŠČÁK - 3:2

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 4. Tuominen (Jiránek), 29. Šafránek (D. Hruška, Mikulík), 52. Knot (Tuominen, D. Hruška), 60. Pavlin (Bahenský) – 18. Haščák (Svoboda, Sičák), 54. Haščák (Skuhravý, Sičák)

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík (C), Knot, Andrlík, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Andres
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák, Bičánek (C), J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Weinhold – Vachovec, Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – T. Rohan, Haščák, Huna – Koblasa, Marosz, V. Tomeček

Rozhodčí: Šír, Horák – Hlavatý, Tošenovjan