Florko Košice – Košice 5:4 (3:0 po s.n.)
FbO Florko Košice
5:4 (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0) Stav série: 1:1
ATU Košice
sk Neděle 03.04.2016, 18:00Slovenská Salming extraliga mužů • Finále

Drámu v samostatných nájazdoch zvládlo lepšie domáce Florko, ktorému sa tak podarilo vyrovnať stav finálovej série na 1:1! Boje o titul budú pokračovať budúci víkend v telocvični SOŠ Ostrovského, kde hráva svoje domáce zápasy mužstvo ATU Košice. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme vám príjemný zvyšok večera. (20:23:17)

70:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím FbO Florko Košice.
    Autorom víťazného gólu je TOMÁŠ KOPČÁK.

3. série
    3:0
    Jozef HALÁS namieril svoj pokus iba priamo do brankára a Florko môže oslavovať víťazstvo!

3. série
    3:0
    Lukáš KONEČNÝ premieňa svoj nájazd a ATU je v náročnej pozícii. Hostia musia dať všetky góly.

2. série
    2:0
    Aj Michal DUDOVIČ si loptičku zatiahol na ľavú stranu a chcel zakončovať bekhendom, no gólman Konenčý to prečítal a nájazd zneškodnil.

2. série
    2:0
    Turek sa nechal oklamať a Jakub BLAŠKO premieňa svoj pokus! Domáci hráč to urobil výborne a gólmana prestrelil popri jeho pravej nohe.

1. série
    1:0
    Hosťujúci kapitán Patrik PELEGRIN si loptičku príliš potiahol do ľavej strany a napokon vyšiel zo streleckej pozície.

1. série
    1:0
    Ako prvý si loptičku vzal domáci Tomáš KOPČÁK a bol úspešný! Po pomalšom začiatku si vymiešal gólmana a pohodlne zakončil.

Samostatné nájazdy začínajú.

Predĺženie sa skončilo, víťaza druhého finálového zápasu však stále nepoznáme. Nasledovať budú samostatné nájazdy. Ak by v nich vyhralo ATU, hostia by získali dva majstrovské mečbaly a o týždeň v sobotu by na vlastnej palubovke SOŠ Ostrovského mohli rozhodnúť o zisku titulu. Ak vyhrá Florko, stav finálovej série sa vyrovná na 1:1.

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:16
    Lukáš Blaško sa dokázal postaviť a odišiel na striedačku, ale na nohe mu zrejme ostala nepekná pečiatka od florbalovej loptičky. Pelegrin ho nechtiac zasiahol veľmi presne. Pevne veríme, že domáci hráč bude v poriadku.

69:16
    Hostia spálili ďalšiu veľkú šancu. Michal Dudovič nahral Pelegrinovi, ktorý pálil spoza Lukáša Blaška, no ten sa obetavo hodil do strely a zastavil ju vlastnou nohou.

69:10
    Domáci tréner Onderko si vyžiadal oddychový čas. Pred nami je ešte 50 sekúnd predĺženia.

69:03
    Začala sa posledná minúta predĺženia. Hostia vzali loptičku súperovi a rútili sa na domáceho gólmana, ale Filip Konečný si aj teraz udržal chladnú hlavu.

68:43
    ATU sa ubránilo a hostia hodili loptičku na opačnú stranu. Tam to strelecky skúsil Šefčík, ale z ťažkej pozície nemieril presne. Čas sa kráti.

68:11
    Florko sa presunulo do ofenzívy a pokúša sa tam niečo vymyslieť. Sledujeme skutočne veľmi vypätý súboj.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 17. Kátlovský (Kešelák), 19. Vašíček (Kátlovský), 31. Kešelák (F. Konečný), 58. Segľa (Zemen), rozh. náj. Kopčák – 11. Kerekeš (Pažák), 17. Navrátil (Hostinský), 53. Šefčík (Szabó), 60. Pelegrin (Šefčík)

3:0   Jozef Halás (KOŠ)

FbO Florko Košice: F. Konečný (Timko) – Vašíček, L. Blaško, J. Blaško, Tomčo, J. Konečný (C), D. Konečný, Dugas, Kešelák, Vrábeľ, Zeman, Krivda, Brunacký, Kátlovský, Rexa, Meliš, Segľa, Vojna, Kopčák
    ATU Košice: Turek (Palko) – P. Dudovič, Navrátil, M. Dudovič, Šefčík, Pažák, Kerekeš, Daru, Talarovič, Hostinský, Pelegrin (C), Szabó, Kročko, Halás, Chudina, Ferenc, Knutelský

Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka (obaja CZE)