Norsko – Česko 4:1 (kon.) | Německo – Švédsko 1:2 (1:2 po s.n.) | Rusko – Itálie 4:1 (kon.)
Rusko
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Itálie
Sobota 09.04.2016, 18:00 • Östersund Arena, Östersund • Mistrovství Evropy ve sledge hokeji

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního dne. Nashledanou. (19:43:32)

Mistrovství Evropy zítra končí šestým hracím dnem, ve kterém se o celkové prvenství v posledním zápase turnaje utkají reprezentace Ruska a Norska.

Střely na branku: 25 – 9

Nejlepší hráči utkání:

Itálie: Santino Stillitano
    Rusko: Nikolaj Těrentěv

Je dobojováno. Rusko vítězí v utkání proti Itálii v poměru 4:1, když ve třetí třetině pojistilo své vedení dvěma brankami. Nejprve v 37. minutě zkompletoval svůj hattrick Nikolaj Těrentěv, definitivní tečku za dnešním utkáním pak udělal tři minuty před koncem Konstantin Šichov.

44:40
    Italové sice dostali puk do pásma, jenže nedaří se jim před Ivanovem rozestavit a tudíž i dostat do zakončení.

44:01
    Rusové dohrají dnešní utkání jen se čtyřmi hráči v poli, vyloučen je Andrej Sokolov (RUS).

44:00
    Jedna minuta chybí do konce třetí třetiny.

43:45
    Rusové však hrají naplno až do samotného konce utkání a ještě budou chtít přidat minimálně pátou branku na svůj gólový účet.

43:00
    Třetí třetina se již pomalu dohrává, o výhře Ruska již nemůže být nejmenších pochybností.

41:45
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Hodně nenápadná branka jde nyní na konto Ruska, KONSTANTIN ŠICHOV vypálil utěšenou ránu zpoza kruhů přesně pod břevno, kotouč však rychle vylétl ven z branky a tak čtvrtý gól Rusů musel posvětit až brankový rozhodčí! Asistence: Nikolaj Těrentěv.

41:41
    Itálie hraje v plném počtu, do konce utkání zbývá něco málo přes tři minuty.

41:24
    Další zákrok si na své konto připisuje italský brankář, který vyrazil před sebe ránu jednoho z ruských hráčů z levého kruhu.

40:36
    Těrentěv je zpět na ledové ploše, Rusko pokračuje v přesilové hře.

39:50
    Hokejisté Ruska se nyní přeci jen usadili v pásmu a po vyhraném buly na levé straně pásma se k zakončení dostal Varlakov, jehož ránu však efektně ukryl do lapačky italský gólman.

39:15
    Italům se v posledních minutách i navzdory oslabení daří držet Rusy daleko od své branky a alespoň trochu otupili jejich trvající tlak.

38:36
    Síly na ledě se navíc vyrovnají, za nedovolené bránění je vyloučen Nikolaj Těrentěv (RUS)

37:30
    Italům se zatím daří držet hráče Ruska na uzdě a posílají kotouče daleko od své branky.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 20. Těrentěv (Šichov), 27. Těrentěv (Amosov), 37. Těrentěv, 42. Šichov (Těrentěv) – 5. Kalegaris (Rosa)

Rusko: Ivanov – Andrijanov, Varlakov, Lysov, Kuzminych, Seljukin, Kuzněcov, Peryškov – Lisov, Šichov, Amosov, Sokolov, Petrov, Těrentěv, Volkov.
    Itálie: Stillitano (Araudo) – Rosa, Cavaliere, Radice, Macri – Planker, Winkler, Kalegaris, Larch, Chiarotti, Andreoni, Depaoli, Corvino, Leperdi.

Rozhodčí: Modig – Granath, Nothegger