DHC Plzeň – Veselí n/M 28:30 (po s.h.) | Michalovce – Prešov 34:24 (kon.) | Písek – Olomouc 23:29 (kon.)
Poruba – Most 20:21 (kon.) | Šaľa – Partizánske 28:19 (kon.)
DHC Sokol Poruba
20:21 (6:11) Stav série: 0:1
DHK Baník Most
Sobota 30.04.2016, 18:00 • Víceúčelová sportovní hala Sareza, Ostrava-Přívoz • Interliga ženy • Semifinále

Ohlasy trenérů po utkání:

Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba): Jsem rád, že jsme konečně hráli v druhém poločase házenou. Zápas jsme zdramatizovali a ještě v posledním útoku jsme měli šanci na remízu. Nevyšlo nám to, ale jednoznačně jsme ukázali, že šance, které si vypracujeme a proměníme je, tak můžeme porazit každého. Ať je to Most nebo kdokoliv jiný a děvčata to snad pochopily. Musíme další zápas vyhrát, nic jiného nám nezbývá a já doufám ve čtyři stejné druhé poločasy, které jsme dnes předvedli.

Peter Dávid (DHK Baník Most): Zažili jsme neskutečně dramatické utkání, kompliment pro oba týmy. Soupeř se ve druhém poločase vrátil do utkání, nikdy se v zápase nevzal. Věřili své síle a náš fantastický první poločas během nějakých dvanácti minut vygumovali. V závěru rozhodlo jednoznačně naše štěstí, ale pokud vedeme necelé dvě minuty před koncem o tři branky, měli bychom to trochu lépe ukočírovat. Udělali jsme ovšem dvě technické chyby a soupeř je využil. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a po trapasech doma s Michalovcemi a na Slavii jsme potřebovali velký úspěch a ten se dostavil. A pokud chce Ján zažít v Mostě čtyři druhé poločasy, tak já chci zase dva první poločasy. (19:51:56)

DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most 20:21 (6:11)
    Nejvíce branek: Marčíková 7/3, Kostelná 5, Minarčíková 3 – Růčková 7, Szarková 6/3, Súkenníková 3. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 1:5.

Most ve strhujícím závěru vedení uhájil, bylo to ovšem dramatické utkání. Baník byl v prvním poločase lepší a po zásluze si vypracoval náskok. Ve druhé půli byly Sokolky polity živou vodou, dokonce utkání dvakrát vyrovnaly, jenže branka Růčkové z chvíle kdy byl Most v pasivitě rozhodl. DHK má tedy první bod v semifinálové sérii a na domácí palubovce bude mít dva mečboly, aby proměnil dnešní vítězství v postup. Poruba bude muset sebrat všechny síly a vyhrát případné obě utkání na severu Čech. Přineseme vám ještě ohlasy trenérů a statistiky. Hezký zbytek večera z Ostravy vám přeje Tomáš Martínek.

Konec zápasu. (20:21)