Dallas – St. Louis 2:1 (kon.) | San Jose – Nashville 5:2 (kon.) | Tampa – NY Islanders 4:1 (kon.)
Dallas Stars
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0
St. Louis Blues
Sobota 30.04.2016, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Semifinále Z. konference
    Dvoubodový Radek Faksa

Z mé strany to bude všechno, děkuji Vám za pozornost a přeji krásné ráno! (04:46:10)

3. Kari Lehtonen (DAL) 31 zák., 1 gól, 96,9%

Dnešní utkání je u konce, vedení v sérii se ujímají hokejisté Dallasu Stars!

Do vedení se dostali v polovině utkání, kdy střelu Radka Faksy dorazil do branky francouzský útočník Antoine Roussel. Domácí byli v prvních dvou třetinách lepším týmem, za což byli ale odměněni jen tímto těsným vedením.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Bluesmani, kteří se v 52. minutě nakonec dočkali vyrovnání. Nekompromisní dělovkou se totiž prosadil Kevin Shattenkirk. Stars si své vedení ale vzali zpět – po neúspěšném blafáku Aleše Hemského se podruhé v letošním play-off prosadil jeho parťák a krajánek Radek Faksa. A jeho branka se nakonec ukázala býti vítěznou, jelikož Bluesmani nedokázali vyrovnat ani při závěrečné powerplay bez brankáře!

59:47
    Jason Demers vyhodil puk do obranného pásma soupeře tak šikovně, že z toho není ani icing.

59:30
    Hosté vyhráli buly a začínají kombinovat v útočném pásmu, čas jim ale rychle ubíhá...

59:24
    Nyní si timeout vyžádal Ken Hitchcock pro svůj celek.

59:24
    Ruský kanonýr Vladimir Tarasenko nebezpečně vypálil, jenomže si vylámal zuby na Karim Lehtonenovi! Ten navíc pokryl puk, ačkoliv před ním stála velká spousta hráčů.

59:04
    Dělová rána Alexandera Steena byla zblokována, hosté ale stále drží útočné pásmo!

58:53
    Blues sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale nenahrávali si moc dobře, a tak Roussel dopravil puk na další icing!

58:40
    A není tedy žádným překvapením, že si domácí trenér Lindy Ruff vyžádal oddechový čas.

58:40
    Obránce Alex Goligoski se zmocnil kotouče v obranném pásmu a posílá ho přes všechny čáry, ovšem za cenu zakázaného uvolnění.

58:20
    Hostující gólman Brian Elliott míří na střídačku, svěřenci kouče Kena Hitchcocka to zkusí se šesti hráč v poli!

57:41
    Kari Lehtonen musel zasahovat proti nebezpečné střele zápěstím z hole Vladimira Tarasenka.

57:21
    Colton Parayko se odhodlal k individuální akci, ale Kris Russell a Jamie Benn mu nakonec neumožnili ani zakončit.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 30. Roussel (Faksa, Klingberg), 56. Faksa (Hemský, Goligoski) – 52. Shattenkirk (Parayko, Berglund)

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Johns, Russell, Demers – Ja. Benn, Eakin, Sharp – Janmark, Spezza, Eaves – Roussel, Faksa, Hemský – Moen, Fiddler, Sceviour. Trenér: Lindy Ruff.
    St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Steen, Berglund, Backes – Fabbri, Stastny, Brouwer – Ott, Brodziak, Upshall. Trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Hebert, Sutherland – Barton, Murray