Pittsburgh – Washington 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (2:0, 1:0, 0:2) Stav série: 2:1
Washington Capitals
Úterý 03.05.2016, 02:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Semifinále V. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Consol Energy Center v Pittsburghu sledovalo 18 601 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (05:01:50)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Matthew Murray (PIT) 47 zák., 2 góly, 95.9%
    2. Carl Hagelin (PIT) 1+0
    3. Alexander Ovečkin (WSH) 1+1

Třetí utkání konferenčního semifinále mezi Pittsburghem a Washingtonem je u konce. Z vítězství se přeci jenom radují domácí Tučňáci, kteří sice dopustili drama, avšak tříbrankové vedení pod dvou třetinách jim nakonec stačilo. Ve třetí části už domácí téměř vůbec neútočili a plně se soustředili na defenzívu. To se jim mohlo stát osudným, neboť ve 49. minutě skvělou ranou snížil Alexander Ovečkin a při závěrečném tlaku se v čase 59:04 prosadil i Justin Williams. Zbytek třetiny už se odehrál pouze před Murrayem, ale na více než na ono snížení už se hosté nezmohli. Stav série je tedy po třech utkáních 2:1 ve prospěch Pittsburghu Penguins.

59:58
    Pens se velmi dobře pohybují a drží puk u mantinelu. Washington už nestihne vyrovnat.

59:49
    Do konce třetiny zbývá 11 vteřin a po třetím icingu během poslední minuty se vhazuje po levé ruce Matthewa Murrayho.

59:35
    Rychlá výměna kotouče a tvrdá střela Carlsona! Těsně vedle, ale Washington zůstává v útočném pásmu.

59:29
    A znovu Pittsburgh zahrál jen na zakázané uvolnění. Hra se samozřejmě vrací k Murraymu.

59:16
    Icing Tučňáků a Holtby už je opět na střídačce! Buly v pásmu domácího celku.
    59:04 Justin WILLIAMS - 3:2

59:04
    Washington právě vstřelil branku!
    Tohle ještě bude drama! Hosté se po buly usadili v útočném pásmu, dostali kotouč na hůl Alexandera Ovečkina, jenž sice napálil tyčku, avšak poté se puk odrazil před prázdnou bránu a JUSTIN WILLIAMS neomylně skóroval! Asistence: Alexander Ovečkin, John Carlson

58:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:54
    Matthew Murray s vypětím všech sil ustál velký tlak do brankoviště a hra je následně přerušena vinou zakázaného uvolnění domácího celku.

58:16
    Domácí už sice byli docela kousek od vstřelení branky, ale ze středního pásma se jim nakonec prázdnou bránu trefit nepodařilo. Hra se mezitím přesunula k Murraymu.

57:36
    Braden Holtby míří na střídačku a Washington hraje se šesti hráči v poli!

57:27
    Malkinově lajně se podařilo zaútočit a dostat hru k Holtbymu. Nyní už ale Ovečkin vyváží kotouč do středního pásma.

57:07
    Čas na kontaktní branku se hostům výrazně zkrátil. Navíc se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:12
    Hra se přesunula do středního pásma. Návrat před bránu Matthewa Murrayho se hostům zatím příliš nedaří.

55:40
    Pittsburg se nyní ne a ne vymanit z vlastního pásma. Na Murrayho letí jedna dělovka za druhou, avšak většina letí mimo tři tyče.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 7. Hornqvist (Daley, Sheary), 8. Kühnhackl (Cullen, Letang), 36. Hagelin (Bonino, Kessel) – 49. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 60. Williams (Ovečkin, Carlson)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Daley, Letang, Dumoulin, Lovejoy, Cole, Pouliot – Hornqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Bonino, Hagelin – Fehr, Malkin (A), Kunitz (A) – Rust, Cullen, Kühnhackl
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Orlov, Chorney – Oshie (A), Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Johansson – Burakovsky, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik

Rozhodčí: Francis Charron, Wes McCauley – Brad Kovachik, Brian Murphy

Diváci: 18.601