Pittsburgh – Washington 3:2 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 3:1
Washington Capitals
Čtvrtek 05.05.2016, 02:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Semifinále V. konference
    Střelec vítězného gólu a první hvězda utkání Patric Hornqvist.

1. Patric Hornqvist (PIT) 1+1
    2. Matt Cullen (PIT) 1+0
    3. John Carlson (WSH) 1+0 (05:31:40)
    Sidney Crosby zaznamenal první bod v sérii, Pittsburgh dělí jedna výhra od postupu do finále východní konference.

Ani čtvrté utkání mezi Pittsburghem a Washingtonem nemělo jasný vývoj a o osudu zápasu muselo rozhodnout za stavu 2:2 prodloužení, ve kterém se po necelých třech minutách prosadil Patric Hornqvist a střelou mezi betony Bradena Holtbyho nasměroval svůj tým za postupem do finále východní konference, od kterého dělí Penguins jedna jediná výhra, zatímco Washington má nyní nůž na krku. Pittsburgh se k obrovské radosti domácích fanoušků ujímá v sérii vedení 3:1. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 3 Washington Capitals 2 po prodloužení.

62:34 Patric HORNQVIST - 3:2

62:34
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    PATRIC HORNQVIST střílí v letošním playoff pátý gól a v prodloužení rozhoduje o vítězství Penguins, které dělí jediný zápas od postupu do finále východní konference!! Patric Hornqvist dostal na pravém křídle krásnou přihrávku od Conora Shearyho a poté mezi betony střelou po ledě z úhlu překonal Bradena Holtbyho, který jen bezmocně pokrčil rameny. Asistence: Conor Sheary, Brian Dumoulin.

61:46
    Mike Richards mohl na opačné straně vzápětí rozhodnout, jenže jeho střela mířící do vzdálenějšího levého horního rohu brány skončila na vyrážce výtečného Matthewa Murrayho!

61:33
    Jevgenij Malkin prudce vypálil v úvodu prodloužení z levého kruhu pro vhazování, brankář Braden Holtby byl ale připraven a jeho střelu v pohodě podržel ve svém náručí.
    Celková bilance obou týmů v prodloužení playoff je vyrovnaná.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 5:12.
    Alex Ovečkin sekl u mantinelu do ruky v souboji hvězd Sidneyho Crosby. Kdo uštědří rozhodující úder v prodloužení?

Třetí třetina se nesla ve znamení spousty tvrdých osobních soubojů a jedné obrovské šanci, kterou měl na holi po skvělém protiútoku, jenž sám založil, Tom Kühnhackl. Mladík v dresu Pittsburghu předvedl v levém kruhu pro vhazování nádhernou stahovačku a téměř dokonalou střelu, kdyby se od vzdálenější pravé tyče neodrazila zpět do hry. Skóre po 60 minutách. Pittsburgh Penguins 2 Washington Capitals 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Do konce základní hrací doby čtvrtého zápasu semifinále východní konference zbývá odehrát 30 sekund a před námi je s největší pravděpodobností prodloužení.

58:54
    Tom Kühnhackl vyhodil puk z obranného pásma na střídačku svého týmu a má štěstí, že ho příliš nezvedl, protože kdyby se tak stalo, dar by v závěru utkání přesilovou hru Washingtonu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Daley (Hornqvist, Crosby), 24. Cullen (Kühnhackl, Dumoulin), 63. Hornqvist (Sheary, Dumoulin) – 3. Beagle (Wilson, Chorney), 37. Carlson (Williams)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Lovejoy, Daley, Pouliot, Cole, Schultz – Sheary, Crosby (C), Hornqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kunitz (A), Malkin (A), Sundqvist – Rust, Cullen, Kühnhackl. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Carlson, Alzner, Niskanen, Weber, Chorney – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie (A) – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Burakovsky – Winnin, Beagle, Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Brian Murphy

Diváci: 18614