Švédsko – Lotyšsko 2:1 (po pr.) | USA – Kanada 1:5 (kon.) | Finsko – Bělorusko 6:2 (kon.)
Česko – Rusko 3:0 (kon.)
Finsko
6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
Bělorusko
Pátek 06.05.2016, 19:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Mistrovství světa • Skupina B
    Mladík Patrik Laine a Mikael Granlund dovedli Finsko třemi kanadskými body (2+1) k první výhře na MS 2016 v Rusku.

Je dobojováno. Finové s přehledem zvládli své úvodní utkání na turnaji a zejména díky druhé třetině, kterou ovládli 4:1, si připisují důležité vítězství do tabulky skupiny B. Výrazně na sebe upozornil zejména mladík Patrik Laine, který zaznamenal dva góly a navrch přidal i jednu asistenci. (21:26:42)

59:41
    Pulkkinenův pokus od modré naopak Koval neviděl vůbec, puk ale prolétl mimo a orazítkoval mantinel za brankou.

59:14
    Po Pihlströmově akci dorážel na brankovišti Sallinen, jeden z obránců ale ještě stihl vložit do jeho rány svoji hůl a kotouč ztečovat mimo.

58:42
    Jaakola od modré nahazoval, Koval si ale našel průhled mezi nohama hráčů na brankovišti a kotouč schoval ve své lapačce.
    Statistiky všech dob hráčů do 18 let na mistrovství světa. Patrik Laine dnes zaznamenal tři kanadské body za 2 góly a jednu asistenci a v tabulce již předskočil pátého Putninse.

58:18
    Komarovovu střelu od modré jeden z bránících hráčů přizvedl do ochranné sítě nad brankou. Bude se vhazovat před Kovalem.

57:45
    Lisovec na prudkou přihrávku k modré čáře těsně nedosáhl, puk tak získávají Finové.

57:05
    Po Ohtamaaově přihrávce do jízdy pálil z dobré pozice mezi kruhy bekhendem Granlund, branku Kovala ale těsně přestřelil.

56:16
    Finové už ani příliš nenapadají. Hlídají si střední pásmo a vlastní modrou čáru.

55:35
    V posledních minutách ožívají také fanoušci obou týmů, kteří se teď za Kovalovou brankou vytrvale překřikují.

54:39
    Andrej Kosticyn se teď protáhl mezi dvěma obránci na modré čáře a dostal se až k zakončení. Branku ale pod tlakem minul.

53:53
    Teď ještě vyzkoušel Kovalu pozornost střelou zápěstím Koivu, běloruský gólman vyráží.

53:37
    Finové se už nikam příliš neženou a jen dohrávají utkání.

52:20
    Koskiranta vybojoval kotouč za běloruskou brankou, Finové se ale špatnou přihrávkou na obránce vyhánějí z útočné třetiny.
    51:01 Alexej KALJUŽNYJ - 6:2

51:01
    Bělorusko právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen Bělorusové ještě snižují. ALEXEJ KALJUŽNYJ dostal od mantinelu přihrávku přesně proti hokejce a střelou z první možná trochu překvapil Koskinena, kterému puk propadl do branky – 6:2. Asistence: Andrej Kosticyn a Sergej Kosticyn.

50:44
    Následuje další vhazování před Kovalem.

Matěj Mayer

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 22. Laine (Barkov), 33. Koivu (Lindell, Granlund), 39. Laine (Koivu, Jokinen), 40. Granlund (Laine, Barkov), 43. Pihlström, 48. Granlund (Salmela, Aho) – 38. Stas (Pavlovič), 52. Kaljužnyj (A. Kosticyn, S. Kosticyn)

Finsko: Koskinen (Saros) – Kukkonen (A), Ohtamaa, Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindell, Salmela – Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Koivu (C), Aho, Mi. Granlund – Laine, Ju. Jokinen (A), Barkov – Pihlström, Sallinen, Pulkkinen
    Bělorusko: Koval (Lalande) – Djukov, Korobov (A), Gotovec, Jevenko, Šinkevič, Chenkel, Lisovec – Kaljužnyj (C), A. Kosticyn (A), S. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet – Stěpanov, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Děmkov, Pavlovič, Kitarov

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Gebei (HUN) – Fluri (SUI), Malmqvist (SWE)