Švýcarsko – Kazachstán 2:3 (2:3 po s.n.) | Slovensko – Maďarsko 4:1 (kon.) | Norsko – Dánsko 0:3 (kon.)
Francie – Německo 3:2 (1:0 po s.n.) | Lotyšsko – Česko 3:4 (0:1 po s.n.) | Bělorusko – USA 3:6 (kon.)
New York Islanders
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Sobota 07.05.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • Play-off NHL • Semifinále V. konference
    Johna Tavarese a jeho spoluhráče čeká nelehká situace.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:27:46)

Trestné minuty: 6:6

Prodloužení nemělo dlouhého trvání, hosté se hned od úvodu natlačili do útočného pásma a tato aktivita přinesla své ovoce. Jason Garrison nejprve neuspěl, ale reparát byl už perfektní a jeho tvrdá střela od modré se zastavila až o síťku Greissovy branky. Tampa Bay tak vyhrála i druhé utkání na ledě New Yorku Islanders a v sérii vede už 3:1. K postupu do finále Východní konference tak potřebuje už jen jednu výhru.
    Islanders skončili na kolenou a Tampa Bay vede v sérii 3:1.

61:34 Jason GARRISON - 1:2

61:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak tohle bylo rychlé, je tu konec utkání! Hosté se usadili v pásmu, vyvinuli na soupeře tlak, JASON GARRISON dostal nabito na modrou čáru a tvrdou ranou překonal bezmocného Greisse. Tampa Bay tak vítězí 1:2 a v sérii vede už 3:1 na zápasy! Asistence: Andrej Šustr, Ondřej Palát.

61:10
    Od modré pálil hostující Garrison, Greiss jeho ránu viděl a zvládl ji vyrazit.

Hity: 45:29

Máme za sebou šedesát minut a rozhodně nekončíme. Panuje totiž nerozhodný stav, o který se ve 48. minutě postaral Nikita Kučerov. Jeho střela z levé strany propadla mezírkou mezi tyčkou a Greissem a když už další branka nepadla, byl ruský hráč tím, kdo poslal utkání do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Okposo (Kuljomin, Nielsen) – 48. Kučerov (Johnson), 62. Garrison (Šustr, Palát)

New York Islanders: Greiss (22. – 27. Berube) – Hamonic, Leddy, Boychuk, de Haan, Pulock, Hickey – Okposo, Tavares, Prince – Bailey, Nielsen, Kuljomin – Bernier, Strome, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano.
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Koekkoek, Witkowski– Kučerov, Johnson, Palát – Drouin, Filppula, Killorn – Callahan, Boyle, Paquette – Blunden, Naměstnikov. Trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Hebert, Sutherland – Kovachik, Murphy

Diváci: 15 795