PGE Vive – PSG HB 28:26 (kon.) | THW – Veszprém 28:31 (po 2.pr.)
Vive Kielce
28:26 (16:16)
Paris Saint-Germain HB
Sobota 28.05.2016, 15:20 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem, Německo, kapacita 19 250 diváků • Liga mistrů - Final Four • Semifinále

Děkuji za pozornost. Druhým semifinále, které začíná již v 18 hodin, vás provede Aleš Pur. (17:33:09)

Strhující první semifinále je tak minulostí. Neméně zajímavý duel však slibuje i druhé semifinále mezi THW Kiel a MKB-MVM Veszprém. Nenechte si ho na onlajnech ujít.

Nejlepší střelec nejen tohoto zápasu, ale celé Ligy Mistrů, Mikkel Hansen dnes sice nastřílel 10 gólů, avšak ve druhé půli na palubove téměř nebyl a svému týmu výrazně scházel. Navíc neproměnil dvě sedmičky. Nikdo jiný ho nahradit nedokázal, což je asi hlavní důvod, proč PSG bude hrát jen o 3. místo.

ČK: 1-1

První poločas byl gólovou přestřelkou, avšak druhá část se zpočátku změnila ve festival brankářů. Za prvních 8 minut padly jen 2 góly! Kilece se poprvé v zápase dostaly do vedení, avšak sedmiminutový střelecký výpadek od 40. minuty znamenal naopak dvougólovou ztrátu. Přesto se polský tým dokázal vzchopit a v 50. minutě vyrovnal. Ještě v 54. minutě šla Paříž naposledy do vedení, jenže Kielce sehrály poslední minuty fantasticky a otočily stav během několika sekund v 56. minutě. Závěr zápasu neunesl chorvatský pivot ve službách PSG Vori, který zbytečnou červenou kartou sebral svému týmu poslední naději na zvrat. Nadupaná Paříž s rozpočtem 16,5 milionu euro se tak do finále nepodívá! Naopak Kielce s rozpočtem méně než polovičním (6,5 milionu euro) slaví historický úspěch v dějinách klubu!

Kielce se stávají prvním polským klubem, který si zahraje finále Ligy Mistrů! V předchůdci této soutěže, Poháru mistrů evropských zemí, byl polský klub ve finále naposledy v roce 1987!

Konec zápasu. (28:26)
    60
    Na závěr ještě kosmetická úprava skóre z ruky Møllgaarda. (28:26)
    60
    Štrlek využívá přesilovku, je skutečně rozhodnuto! Kielce postupují do finále! (28:25)

59
    Vori neudržel nervy a v přerušené hře udeřil loktem Reichmanna! Je vyloučen, PSG dohraje zápas v oslabení a zdá se, že je rozhodnuto (27:25)

59
    Onufrijenkova střela zblokována, Paříž zůstává u míče. 61 sekund do konce. (27:25)
    59
    Omeyer sice nejprve vychytal střelu ze střední spojky, ale na dorážku Štrleka už byl krátký! 101 sekund před koncem vedou Kielce o 2 góly! (27:25)

59
    Kielce v plném počtu a útočí. (26:25)
    58
    Honrubia z křídla o zem na bližší tyč, je to jen o gól! (26:25)

58
    Oddechový čas Paříže, poslední v zápase. Vrátí se Hansen na hřiště, ať je v jakémkoliv stavu? (26:24)
    58. Jureckiho veledůležitý gól
    58
    Jurecki při signalizované pasivní hře vystřelil z velké dálky a dává gól! O 2 góly necelé 3 minuty před koncem! (26:24)