Albánie – Katar 3:1 (kon.) | Německo – Slovensko 1:3 (kon.) | Španělsko – Bosna 3:1 (kon.)
Rumunsko – Ukrajina 3:4 (kon.) | Turecko – Černá Hora 1:0 (kon.) | Itálie – Skotsko 1:0 (kon.)
Portugalsko – Norsko 3:0 (kon.)
Španělsko
3:1 (2:1)
Bosna a Hercegovina
Neděle 29.05.2016, 18:00 • AFG Arena, St. Gallen, Švýcarsko (kapacita 19694 míst) • Reprezentační zápasy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (19:58:48)

Červené karty: 0:1

Španělsko v hodně nekompletní sestavě porazilo v přátelském utkání Bosnu a Hercegovinu 3:1. O svém vítězství Španělé rozhodli už v první dvacetiminutovce, kdy se hned dvakrát prosadil kanonýr Nolito.

V 29. minutě se sice povedlo Emiru Spahićovi po rohu snížit, stejný hráč ale dostal v závěru prvního poločasu za údery rukou do obličeje soupeřů červenou kartu. Bosňané se ale ve druhé půli i v oslabení snažili o vyrovnání.

Po několika velkých šancí Bosny se ale nakonec měnilo skóre jen na španělské straně, v nastavení se z dorážky prosadil Pedro. Španělsko tak porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:1.

90+5
    90+5. PEDRO - 3:1

90+5
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    V samotném závěru utkání nakonec Španělé ještě přidávají jednu branku! Asmir Begović sice vytáhl vynikající zákrok proti pohotové střele Iňakiho Williamse z hranice pokutového území, na dorážku PEDRA už ale neměl nárok! Asistence: Iňaki Williams.

90+4
    V nastavení se hraje daleko od branky Sergia Asenja, Španělé si už vítězství v dnešním zápase pohlídají.

90+4
    Mikel Oiarzabal mohl postupovat do pokutového území, zpětnou přihrávkou ale ještě hledal Denise Suáreze, který byl v tísni a ke střele se nedostal.

90+3
    Španělům se po delší době daří držet míč na svých kopačkách a už by chtěli zápas dohrát na útočné polovině hřiště.

90+2
    Bosňané se v nastavení snaží o vyrovnání, jejich snaha se opravdu musí ocenit.

90+1
    Hlavní rozhodčí v dnešním zápase nastaví 4 minuty.

90
    V poslední minutě utkání ještě dochází k jednomu střídání. Ze hry odstupuje Ognjen Vranješ, na jehož místo přichází Samir Memišević.

89
    Iňaki Williams pronikal do pokutového území Bosny, narazil ale na Ognjena Vranješe, který je v dnešním zápase hodně vidět.

88
    Izet Hajrović ale míč od rohového praporku poslal nepochopitelně do boční sítě a následovat tak bude odkop od branky Sergia Asenja.

87
    Muhamed Bešić v souboji s Césarem Azpilicuetou vybojoval rohový kop, Bosňané tak stále živí naději na vyrovnání.

86
    Srdan Grahovac si toho na středu hřiště vzal na sebe moc a proti dvěma protihráčům míč neudržel.
    85. Oiarzabal (ESP)

85
    Azpilicuetův centr z levé strany našel na zadní tyči Mikela Oiarzabala, který zamířil jen do boční sítě!

84
    Zřejmě poslední střídání v dnešním zápase, Pablo Fornals nahrazuje Mikela San Josého.

Adam Lacek

Branky: 11. Nolito, 18. Nolito (Fábregas), 90+5. Pedro (Williams) – 29. Spahić (Pjanić)

Karty:   45+2. Vranješ (BSN)   45+1. Spahić (BSN)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4.
    Španělsko: Asenjo – Bellerín, Bartra, San José (84. Fornals), Azpilicueta – Fábregas (60. Llorente), Bruno – Asensio (60. Williams), Silva (46. Suárez), Nolito (60. Oiarzabal) – Aduriz (46. Pedro)
    Náhradníci: Oiarzabal, Williams, Lekue, Suárez, Pedro, Fornals, Meré, Lopéz, Llorente. Trenér: Vicente del Bosque.

Bosna a Hercegovina: Begović – Vranješ (90. Memišević), Kolašinac, Spahić, Zukanović – Hadžić (67. Medunjanin), Bešić, Pjanić, Višća (46. Hajrović) – Hodžić (57. Duljević), Džeko (22. Durić, 78. Grahovac)
    Náhradníci: Bajić, Memišević, Duljević, Grahovac, Durić, Cocalić, Šehić, Hajrović, Karačić, Medunjanin. Trenér: Mehmed Baždarević.

Rozhodčí: Klossner – Zgraggen, Wicht (všichni Švýcarsko)