Sokolov – Mar. Lázně 7:0 (kon.) | Vlašim – Táborsko 1:2 (kon.) | Štěchovice – Ústí n. L. 0:4 (kon.)
Pardubice – Dobrovice 2:0 (kon.) | Žižkov – Č. Budějovice 1:0 (kon.) | Podbeskidzie – Třinec 1:1 (kon.)
Newport County AFC – Hr. Králové 0:2 (kon.) | Opava – Zlínsko 6:3 (kon.) | Jablonec – Everton 0:1 (kon.)
Cottbus – Teplice 1:2 (kon.) | Havířov – Vítkovice 0:8 (kon.) | Karviná – Lvov 1:3 (kon.)
Olomouc – Katowice 2:0 (kon.) | Trnava B – Znojmo 0:4 (kon.) | Puskás Akadémia – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Başakşehir – Jihlava 0:2 (kon.)
FK Jablonec
0:1 (0:0)
Everton FC
Sobota 16.07.2016, 14:00 • Schruns, Rakousko • Přípravný zápas

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (15:58:35)
    Jablonec odehrál s Evertonem solidní partii, ze které přesto odešel poražen

Je dobojováno. Severočeši na závěr přípravy odehráli proti zvučnému soupeři z Liverpoolu kvalitní utkání. V něm měl Jablonec víceméně stejně příležitostí jako Everton, který se na rozdíl od svěřenců Zdenka Frťaly dokázal v šedesáté minutě prosadit zásluhou obránce Gallowaye. Jablonec pak svým soupeřům v závěru střetnutí hodně zatápěl, ale na vyrovnání už nedosáhl.

90+1

90
    Niasse byl v útoku zcela sám a proti přesile nic nevymyslel. Jablonec tak má poslední možnost k útoku.

89
    I po této standardní situaci zůstává stav nezměněn, Blues dostali balón do klidné části hřiště a nyní jej sami kontrolují.

88
    Dlouhý aut Masopusta prošel až k malému vápnu, kde obránce Evertonu raději zakopl míč na roh.

87
    To zatím nepřichází, jeden ze zadáků Toffees odkopl míč z vlastního vápna až k Valešovi.

86
    Jablonečtí jsou v posledních okamžicích aktivnější a v posledním zápase rakouského soustředění se ještě snaží o vyrovnání.

85
    Masopust svým centrem z pravé strany našel hlavu Doležala. Ten se k míči dostal v těžké pozici a branku Evertonu v předklonu minul.

84
    Na druhém konci hřiště se do jablonecké akce zapojil Vít Beneš, jehož zakončení ale postrádalo přesnost.

83
    Valeš se musel hodně natahovat po centru, který se nepříjemně stáčel do jeho branky. Vedle branky čekali na odražený míč hned dva hráči Evertonu, nicméně ani jeden z nich dorážet nemohl.

82
    A další nedovolený zákrok. Everton po něm vrátil balón k Stekelenburgovi, který vykopává.

81
    Niasse se nakonec vrátil na hřiště, kde byl nyní faulován a může tak se svými spoluhráči zaútočit.

80
    Napoprvé se Everton ubránil jen za cenu odkopu zpět do zámezí. Po druhém rohu byla ve vápně k vidění dlouhá hlavičkovaná, po které balón dolétl do rukavic Stekelenburga.

78
    Rohový kop pro Jablonec...

77
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Končal, přichází Bazal.

77
    Po dalším nepřesném zakončení si Oumar Niasse vyžádal ošetření. Uvidíme, zda tento senegalský útočník nebude muset střídat.

Michal Břuchanský

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 61. Galloway

FK Jablonec: Hrubý (46. Valeš) – Nový (53. Díl), Pernica (70. Kouřil), Beneš, Hybš (70. Hanousek) – Jiráček, Trávník, Hübschman (70. Kubista), Končal (77. Bazal) – Mehanović (53. Doležal), Wágner (53. Masopust).
    Everton FC:
    1. poločas: Robles – Holgate, Galloway, Bešić, Baines – Gibson, Lennon, Mirallas, Davies, Dowell – Rodríguez.
    2. poločas: Stekelenburg – Oviedo, Garbutt, Galloway, Holgate, Jones, Grant, Cleverley, Deulofeu, Henen, Niasse.