Česko – Švýcarsko 1:3 (kon.)
Česko
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Švýcarsko
Neděle 24.07.2016, 14:00 • University do Porto Stadium, Porto • Akademické mistrovství světa - muži • Utkání o bronz

Nejlepší hráči utkání:

Švýcarsko – Florian Bolliger
    Česká republika – Jan Šebesta (15:48:09)

Je konec. Česká reprezentace sice vedla po první třetině 1:0 po brance Nehery. Švýcaři ovšem v prostřední části duel dvěma brankami otočili a v samém závěru do prázdné branky přidal Hollenstein gól v podobě bronzu.

58:56 Adrin HOLLENSTEIN - 1:3

58:56
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    ADRIN HOLLENSTEIN se dostal u levé tyče k míčku a bez problémů ho zasunul do prázdné branky. Zdá se, že Švýcarsko rozhodlo o zisku bronzových medailí. Asistence: Silvan Bolliger.

58:25
    Zavadil je na střídačce a Češi to zkouší v šesti.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:22
    Reich byl při jednom ze soubojů zasažen a rozhodčí raději přerušili hru.

56:16
    Domácí se nadechují k tlaku. Ullmanova formace kombinuje před brankou, kterou střeží Reich.

55:01
    České reprezentaci běží posledních pět minut na to, aby se šlo alespoň do prodloužení.

54:06
    Švýcaři šli do přečíslení dva na jednoho, ovšem jeden z hráčů v červených dresech to vzal na sebe, ale nakonec se dostal z úhlu a ze šance nebylo takřka nic.

53:47
    Zavadil musel nyní zasahovat u své levé tyče. Nejednalo se však o nebezpečnou ránu a tak neměl český brankář problémy.

52:35
    Kuchen s Grafem kombinují na své polovině a nikam s míčkem nepostupují. Švýcaři sbírají každou cennou vteřinu.

51:26
    Svěřenci trenéra Cepka se nemohou usadit na polovině svého soupeře a zbytečně přicházejí o míčky.

50:01
    Český výběr má posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělal.

49:21
    ŠSvajný se dostal ke střele z dobré pozice, ale našel jen hruď Reicha.

48:50
    Hájek se snažil dostat středem do zakončení, ale jeho pokus zablokovala obrana Švýcarska.

47:37
    Gruber postupoval z levé strany až před Grubera, který ho dokázal vychytat. Stav je stále stejný.

46:42
    Češi zachytili útok Švýcarů a postupovali do přečíslení tři na dva, ovšem nepřesná přihrávka ukončila nadějně vypadající příležitost.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 20. Nehera (Matějčík) – 22. Bolliger S. (Bolliger F.), 28. Bolliger F. (Braillard), 59. Hollenstein (Bolliger S.)

Česko: Zavadil (Souček) – Nehera, Švajný, Pražan, Marvánek, Kuncman, Kisugite – Matějčík, Šebesta, Hájek – Gruber, Ullman, Řehoř – Hoffer, Bagin, Valeš – Šárka, Komárek, Delong
    Trenér: Radim Cepek

Švýcarsko: Reich (Furrer) – Kuchen, Graf, Bolliger F., Muller, Kaiser, Hirschi, Tromm – Laely, Braillard, Friolet – Steiner, Engel, Bolliger S. – Thomas, Suter, Diem – Hollenstein, Schmocker
    Trenér: Simon Meier

Rozhodčí: Martins Larinovs, Martins Gross