Manchester Utd. – Galatasaray 5:2 (kon.)
Manchester United
5:2 (1:2)
Galatasaray Istanbul
Sobota 30.07.2016, 19:30 • Gamla Ullevi, Göteborg • Mezinárodní přípravné zápasy

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (21:30:20)

Je za námi přátelské utkání v Göteborgu, které nakonec vyznělo lépe pro Manchester United. Ten si ze Švédska odváží výhru 5:2.

První poločas již máme shrnutý, do druhého nastoupil Manchester United s pěti změnami v sestavě a hned to bylo znát. V 55. minutě a 58. se prosadil Wayne Rooney, podruhé z penalty. Rázem bylo v Manchesteru veseleji, jelikož Rudí ďáblové vedli 3:2. Poté v 62. minutě skóroval Marouane Fellaini a následně o 13 minut později zasadil finální hřebíček do turecké rakve Juan Mata. První poločas byl vyrovnaný, chvilkami pro Galatasaray. Druhý patřil jednoznačně svěřencům Josého Mourinha.

90+2

90+1
    Utkání se již pouze dohrává. U míče se nyní nachází Manchester United, který to na svém stylu hry dává znát.

90
    Přátelské utkání v Göteborgu se nám chýlí ke konci. Nyní je po delší odmlce u míče Galatasaray. Turecký celek kombinuje na polovině Manchesteru United, nicméně ke střelbě se nějako nemá.

89
    Příchozí Romero se v brance Manchesteru United musí asi kapku nudit. Rudí ďáblové Galatasaray vůbec k ničemu nepouští a diktují tempo.

88
    Do další rozehrávky se pouštěl Balta, který nacentroval na nabíhajícího si Brumu. Ten po menším souboji s Jonesem přišel o získaný míč.

87
    Marcus Rashford se ukázkově prodral mezi třemi obránci Istanbulu, jenže posléze přišel o balón, když jej zapomněl na Linnesovi.

84
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Yasin, přichází Sabri.
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Gumus, přichází Berk Ismail.

84
    Juan Mata mohl přidat druhou branku a zvýšit tak na 6:2, jenže byl opětovně v ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního sudího.

83
    Volný přímý kop ovšem Istanbulu moc nevyšel, místo toho turecký velkoklub přihlíží další rodící se útočné akci Manchesteru.

82
    Manchester United naprosto dominuje a kontroluje dění na hřišti. Rojo si s Carrickem vyměnil pár míčů a Rojo poté fauloval Inana. Po jeho faulu tak Galatasaray bude kopat volný přímý kop.

81
    Carole vyřešil situaci s nabíhajícím si Darmianem a raději upřednostnil malou domů na Muslera, kterého tak zapojil do hry.

80
    Istanbul se však v útoku moc nezdržel, jelikož Manchester mu odebral míč ještě před překročením půlící čáry.

79
    Muslera zachytil centr od Carricka, který nejspíše hledal Rashforda. Galatasaray se tak po delší odmlce dostává k míči a zkouší vytvořit novou útočnou akci.

78
    Málem z toho byla další branka! Memphisův pas vzduchem ovšem Marcus Rashford nedokázal nohou usměrnit za záda Muslera.

77
    Manchester United zřejmě v poločase schytal od Josého Mourinha pořádný proslov. Navíc vystřídal celou jedenáctku a aktuálně tak sledujeme úplně jiný tým, než na začátku utkání. Je to znát, tenhle Manchester je o dost více aktivní.

76
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sneijder, přichází Bassan.
    75. MATA - 5:2

Karel Janeba

Branky: 4. Ibrahimović, 55. Rooney, 58. Rooney (pen.), 62. Fellaini, 75. Mata – 22. Gumus, 41. Bruma

Karty:   51. Rooney (MAN) – 27. Sneijder (GAL)

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Blind, Shaw – Schneiderlin, Herrera – Mchitarjan, Rooney, Martial – Ibrahimović
    Náhradníci: Romero – Johnstone, Darmian, Jones, Rojo, Carrick, Fellaini, Lingard, Mata, Memphis, Young, Rashford

Galatasaray Istanbul: Muslera – Linnes, Chedjou, Hakan, Carole – Selçuk, Džemaili – Sinan, Sneijder, Bruma – Yasin
    Náhradníci: Cenk – Eray, Salih, Sabri, Gökay, Birhan, Berk İsmail, Emrah, Serdar Aziz, Hamit Altıntop, Donk