Mladá Boleslav – Slavia 5:1 (0:1 po s.n.) | Košice – Zvolen 6:3 (kon.) | Litvínov – Znojmo 1:4 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.)
Motor ČB – Anyang Halla 1:2 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Litoměřice – Most 5:2 (kon.)
K. Vary – Kladno 3:4 (2:3 po s.n.) | SHK Hodonín – Piešťany 0:0 (zruš.) | Opava – Nový Jičín 3:1 (kon.)
Žilina – Nové Zámky 3:2 (2:1 po s.n.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:3 (1:0 po s.n.) | David Servis – Tábor 3:0 (kon.)
HC Slovan – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Lausanne – Sparta 2:4 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Berani Zlín
Úterý 09.08.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy

To je dnes ode mě vše, přeji příjemný zbytek večera a třeba někdy napočtenou. (19:23:49)

Viděli jsme bojovné utkání z obou stran. Radují se hosté, kteří si připsali o gól více. Na první gól museli diváci čekat až do druhé třetiny, kdy Pavel Kubiš prostřelil Konráda těsně po skončení přesilové hry. Následně hosté dostali možnost hrát více než minutu v přesilové hře pěti proti třem, tuto přesilovou hru nevyužili. Druhý gól si Ševci připsali ve vlastním oslabení, kdy uprchl osamocený Okál a překonal domácího brankáře. Hanáci Kašíka překonali třikrát, ale pokaždé jim gólovou radost překazila branková konstrukce. Domácí se dočkali snížení v sedmapadesáté minutě, kdy Kašíka překonal kapitán Martin Vyrůbalík. Ani závěrečný tlak k vyrovnání nevedl a Zlínští tak vyhráli po šedesáti minutách 2:1.
    Následně si týmy zkusili prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, to trvalo pouhých 26 vteřin. Ostřížek se dostal do úniku, vylákal Kašíka z branky a zakončil. Prodloužení vyhráli domácí.
    Došlo i na samostatné nájezdy. Těch diváci mohli vidět čtrnáct, úspěšní exekutoři byli pouze tři – za domácí Mikúš, na zlínské straně Ondráček a rozhodující nájezd si připsal Antonín Bořuta. V nájezdech byli úspěšnější hosté, vyhráli 2:1.

Bořuta nic nevymýšlel, rychle vystřelil do pravého horního růžku a trefil přesně. Hosté tak vyhráli v samostatných nájezdech 2:1.

Rác se snažil rozhýbat Kašíka a rychle vypálit, jeho střela směřovala mimo tři tyče.

Šťastný trefil prudkou střelou horní tyč.

Změna pořadí, Eberle neuspěl s kličkou do bekhendu.

Houdek střílel znovu mezi betony, neúspěšně.

Okál se snažil Konráda prostřelit nad beton, ale domácí brankář si jeho pokus pohlídal.

Vyrůbalík se rozjel pomalu, střílel mezi betony, ale Kašík ho vychytal.

Hrazdíra nic nevymýšlel a pálil, Konrád vyrazil.

Mikúš dokázal krátkou kličkou překonat Kašíka.

Kubišovi v rozhodující fázi nájezdu utekl puk, takže Konrád měl snadnou práci.

Strapáč zkoušel střelu z větší dálky, neúspěšně.

Ondráček překonl Konráda střelou nad beton.

Ostřížek zkoušel stejnou fintu, ale neuspěl.

Za hosty Podešva neúspěšný, blafákem trefil pouze Konrádův beton.

Prodloužení již nepokračuje, na řadě jsou samostatné nájezdy.

Po 26 vteřinách prodloužení se mohou domácí radovat! David Ostřížek se dostal do samostatného úniku, dostal Kašíka pryč z branky a poté již měl jednoduchý úkol trefit prázdnou branku.

Přestože hosté vyhráli poměrem 2:1, bude následovat pětiminutové prodloužení ve třech hráčích a také samostatné nájezdy.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 57. Vyrůbalík (Ostřížek, Strapáč) – 26. Kubiš (Ondráček, Marušák), 48. Okál

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Klvaňa, Jaroměřský, Beutl, Ondrušek – Burian, Ostřížek, Strapáč – Rác, Herman, Fořt – Eberle, Mikúš, Skladaný – Matai, Zeman, Jergl
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Holomek, Bořuta – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Ondráček – Okál, Hrazdíra, Šťastný – Karafiát