APOEL – Kodaň 1:1 (kon.) | Rostov – Ajax 4:1 (kon.) | Manchester City – FCSB 1:0 (kon.)
Salzburg – Dinamo Záhřeb 1:2 (po pr.) | Mönchengladbach – Young Boys 6:1 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
1:2 (1:0)
GNK Dinamo Záhřeb
Středa 24.08.2016, 20:45 • Red Bull Arena, Salzburg • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Z mé strany je to pro tento přenos vše, já vám tímto děkuji za pozornost a u dalšího sportovního utkání na shledanou! (23:29:38)

Utkání mezi Salzburgem a Dinamem Záhřeb je u konce! Domácí fotbalisté měli odvetný duel parádně rozehraný. Až do 86. minuty vedli a šli si hodně jednoznačně za postupem, poté ale přišla poměrně šťastná branka Juniora Fernandese a následovalo prodloužení. V prodloužení utekl domácí obraně Soudani a rázem bylo vymalováno. Salzburg potřeboval k postupu dva góly, které ale bohužel pro domácí tým nepřišly, a tak se z postupu do skupinové fáze Ligy mistrů raduje chorvatský Záhřeb.

Na nejdůležitější momenty odvetného zápasu se můžete zpětně podívat v našich animacích.

120+1

120+1
    Žlutou kartu dostává Duje Ćaleta-Car (FC Red Bull Salzburg).

120
    Jedna minutka navíc! Poslední šedesát sekund odvetného utkání mezi Salzburgem a Záhřebem.

119
    Útočníci Záhřebu jsou i nyní poměrně vytažení vysoko, čímž hodně znepříjemňují rozehrávku domácímu týmu. Tohle už budou mít hráči Salzburgu velice těžké.

118
    Stefan Lainer se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky. Jeho pokus ale skončil pouze na tribuně za bránou Eduarda.

117
    Fotbalisté Salzburgu působí v posledních minutách zápasu už hodně odevzdaně. Ono, ztratit postup tři minuty před koncem zápasu asi není příliš příjemné na psychiku hráče.

116
    Přetažený centr Lainera končí opětovně jenom v rukavicích gólmana Eduarda. Ten znovu skáče s míčem na trávník a tahá čas co jen to rozhodčí dovolí.

115
    O minutu později už ale Fernandes běhá po trávníku jako laňka. Tohle nebylo od hostujícího hráče moc fair-play gesto.

114
    Junior Fernandes zůstává ležet na trávníku a signalizuje, že ho trápí křeče. V téhle fázi zápase se asi není čemu divit.

113
    Hlavičkový pokus Jonatana Soriana neměl dostatečnou razanci na překonání gólmana Eduarda. Ten si teď s míčem určitě nějakou dobu poleží na trávníku.

112
    Salzburg se opětovně usadil na polovině soupeře. Domácí už nyní musí všechno tlačit do brány, jinou možnost nemají!

111
    Nádherná individuální akce mladíka Anteho Ćoriće! Ten prošel s míček až do šestnáctky soupeře, tam naznačil centr, čímž si položil obránce. Poté přišla nahrávka do druhé vlny, jenže Marko Rog z bezprostřední blízkosti netrefuje bránu! Fotbalista Dinama Záhřeb schoval svou tvář v dlaních!

110
    Domácí fotbalisté ale dělají hodně zbytečné chyby. Stefan Lainer zbytečně odevzdal balón gólmanovi Eduardovi.

109
    Všichni hráči hostujícího Záhřebu jsou nyní stažení na vlastní polovině. S touhle taktikou by je to ještě v závěru mohlo mrzet.

108
    Nepřesná střela Domagoje Pavičiće skončila pouze v reklamních panelech vedle brány. Walke na nic nečeká a okamžitě rozehrává od své svatyně.

107
    Jeden člen lavičky Salzburgu byl vykázán rozhodčím na tribunu. Pravděpodobně tam byly nějaké zbytečné řeči na adresu hlavního sudího.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Štěpán Hladký

Branky: 22. Lazaro – 87. Fernandes (Schildenfeld), 96. Soudani

Karty:   22. Lazaro (SLZ), 103. Samassékou (SLZ), 120+1. Ćaleta-Car (SLZ) – 31. Sigali (ZAG), 61. Jonas (ZAG), 77. Stojanovič (ZAG)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 15:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:15.
    FC Red Bull Salzburg: Walke – Schwegler (46. Lainer), Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer – Lazaro (62. Samassékou), Bernardo, Laimer, Berisha – Wanderson (67. Minamino), Jonatan Soriano (C)
    Náhradníci: Stankovic, Upamecano, Samassékou, Dabbur, Minamino, Gulbrandsen, Lainer

GNK Dinamo Záhřeb: Eduardo – Stojanovič, Sigali, Benković, Pivarić – Soudani, Rog, Jonas (72. Pavičić), Antolić (C) (83. Schildenfeld) – Henríquez (65. Ćorić), Fernandes
    Náhradníci: Šemper, Paulo Machado, Pavičić, Schildenfeld, Ćorić, Kneževič, Măţel

Rozhodčí: Craig Alexander Thomson – David McGeachie, Alan Mulvanny – Stuart Stevenson (všichni Skotsko)