Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 1:7 (kon.) | Novosibirsk – Barys 5:1 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Toljatti – HC Slovan 5:2 (kon.) | Čerepovec – Magnitogorsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (2:3 po s.n.)
N.Novgorod – Riga 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Ufa 7:1 (kon.)

Tomáš Filippi (MMG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:15
    Jan Kovář (MMG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:53 (22:57:17)

Statistiky zápasu: střely: 53-47; střely na bránu: 29-27; vhazování: 34-31; zablokované střely: 10-15; hity: 6-8; přesilové hry (v min.): 4-35.

Severstal Čerepovec proti obhájcům Gagarinova poháru dvakrát vedl, když se skvělou tečí prosadil nejprve Maxim Truňov a na vyrovnávací gól Vladislava Kaletnika z trestného střílení odpověděl ve druhé třetině Pavel Černov. Čerepovec byl blízko výhry v normální hrací době, těsně před jejím vypršením ale po chybě Jakuba Kováře z dorážky vyrovnal Sergej Mozjakin. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž Jan Kovář ve třetí sérii sice na okamžik zachránil svůj tým od porážky, Maxim Truňov ovšem vzápětí skóroval také a rozhodl o překvapivém vítězství Severstalu. Konečný výsledek. Severstal Čerepovec 3 Metallurg Magnitogorsk 2 po samostatných nájezdech.

Maxim TRUŇOV

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.

Autorem vítězné branky je MAXIM TRUŇOV.

3. série
    2:1
    Maxim Truňov zakončil třetí sérii i celé utkání nádherným bekhendem, kterým vymetl přesně pravý horní roh!

3. série
    1:1
    Jan Kovář se rozjel proti krajanovi Jakubovi Kovářovi a nachytal ho na švestkách, když puk po ledě uklidil k levé tyči.

2. série
    1:0
    O stejné zakončení se na opačné straně pokusil Pavel Černov, ani on ale puk do brány procedit nedokázal.

2. série
    1:0
    Danis Zaripov se pokusil zamířit mezi betony Jakuba Kováře, ale neuspěl.

1. série
    1:0
    Daniil Vovčenko předvedl těsně před bránou krásnou kličku do forhendu a poté puk zvedl nad ležícího Vasilije Košečkina!

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel na nájezd Chris Lee, který předvedl pěkný blafák do bekhendu, ale puk za záda ležícího Jakuba Kováře procedit nedokázal.

Samostatné nájezdy začínají.

Severstal Čerepovec dvakrát vedl zásluhou Maxima Truňova a Pavla Černova, ani jednou ovšem jednobrankové vedení neudržel. Zatímco v prvním případě proměnil Vladislav Kaletnik trestné střílení, v tom druhém udělal brankář Jan Kovář velkou chybu, kterou z dorážky hravě potrestal kapitán Metallurgu Sergej Mozjakin. Skóre po prodloužení. Severstal Čerepovec 2 Metallurg Magnitogorsk 2.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:30
    Do konce prodloužení zbývá odehrát minuta a půl a dramatické utkání zřejmě budou muset rozhodnout nájezdy.

62:23
    O téměř minutu později mohl rozhodnout Berdnikov, který se u pravé tyče ocitl v obrovské šanci a "stačilo" mu zvednout puk pod horní tyč, jenže trefil pouze ležícího Vasilije Košečnika! To byla největší šance utkání.

61:25
    Severstal vstoupil do prodloužení pořádně zostra a dostal se ke dvěma střelám, obě dvě ovšem skončily mimo.

60:01

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Truňov (Vovčenko, Šefer), 33. Černov (Šefer, Masuhr), rozh. náj. Truňov – 13. Kaletnik (TS), 55. Mozjakin (Antipin)

2:1   Maxim Truňov (CER)

Severstal Čerepovec: Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Šefer (C), Stasenko, Jevsejenkov, Ježov, Wilson, Juksejev – Mons, Černov, Kagarlickij – Truňov, Trubačjov, Vovčenko – Skorochodov, Magogin, Sitnikov – Kazakovcev, Karlin, Berdnikov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Birjukov, Antipin, Lee, Dronov, Těreščenko, Bereglazov, Žloba – Zaripov, Mozjakin (C), Kovář – Filippi, Timkin, Osala – Dm. Kazionov, Sjomin, De. Kazionov – Kaletnik, Wolski, Kosov – Železkov.

Rozhodčí: Jury Oskirko, Martin Fraňo. Čároví: Eduard Metalnikov, Alexander Sirotkin