Bordeaux – Nantes 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Toulouse 0:0 (kon.) | Monaco – PSG 3:1 (kon.)
Girondins Bordeaux
1:0 (1:0)
FC Nantes
Neděle 28.08.2016, 15:00 • Stade Matmut-Atlantique • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

Toť z mé strany vše, brzy zase na počtenou! (16:57:12)
    Atlantické derby přineslo velkou bitvu, po které se nakonec radovalo Bordeaux.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:11. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:16.

Je dobojováno! Atlantické derby dvou velkých rivalů dokázali ovládnout fotbalisté mírně favorizovaného Bordeaux, o jejichž výhře rozhodl už v první půli uruguayský kanonýr Rolán. Hostům sice nelze upřít snaha, po změně stran už ale bylo vidět, že jim docházejí síly.

90+5

90+4
    Míč je v náruči domácího brankáře, tohle už vypadá pro Girondins hodně nadějně!

90+3
    Bammou roztáhl hru na Duboise, jehož centr sice do pokutového území sotva doletěl, přesto z toho ale bude rohový kop pro Nantes.

90+2
    Léo Dubois poslal dalekonosný nákop do šestnáctky, míč ale nikoho ve žlutém dresu nenašel a Carrasso poté odkopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu.

90+1
    Valentin Vada sbírá cenné vteřinky na polovině hřiště, Bordeauxští už jsou k vítězství velmi blízko. Udrží v nastavení těsný náskok?

90
    Hostům zbývá ještě poměrně dost času, sudí Bastien totiž nastavil hned pět minut!

89
    Po další nepovedené akci nanteských fotbalistů skončil balon v zámezí, následovat bude odkop od Carrassovy svatyně a domácí brankář se pochopitelně nikam nežene.

88
    René Girard, bývalý hráč Bordeaux a současný lodivod Les Canaris, postává u postranní čáry a neustále žene svůj tým dopředu, hostům už ale mnoho času nezbývá.

87
    Maxime Poundjé si na přesilu hráčů ve žlutých dresech nepřišel a byl nucen odevzdat míč Riouovi, který okamžitě poté vrátil balon zpět do hry.

86
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kolbeinn Sigthórsson, přichází Fernando Aristeguieta.

84
    Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, což domácím nahrává do karet, fotbalisté Bordeaux jsou každou minutou blíže tříbodovému zisku.

83
    Youssouf Sabaly vidí za svůj zákrok na střídajícího Alegueho Elandiho žlutou kartu, exekuce nařízeného přímáku se ujme Lucas Lima.

82
    Venezuelský zadák Oswaldo Vizcarrondo si čistým způsobem počíhal na Rolána a odebral mu míč, hráči ve žlutých dresech tak mohou opět vyrazit kupředu.

81
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Nicolaj Thomsen, přichází Alexis Alegue Elandi.

80
    Guillaume Gillet naprosto zbytečně postrčil k zemi Diega Rolána, domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku, což jim v této fázi zápasu samozřejmě vyhovuje.