Boavista – Chaves 2:2 (kon.) | Moreirense – Marítimo 0:1 (kon.) | Sporting – Porto 2:1 (kon.)
Rio Ave – Feirense 1:0 (kon.) | Setúbal – Arouca 2:0 (kon.)
Boavista FC
2:2 (1:0)
GD Chaves
Neděle 28.08.2016, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 3. kolo

Hráči ani fanoušci Boavisty nejsou zrovna šťastní. Dvakrát vedli, ovšem bojovný nováček vždy dokázal vyrovnat. Skóre utkání otevřel ve 36. minutě Andre Schembri. Hosté srovnali krok v 72. minutě, kdy nepřesnost v rozehrávce soupeře potrestal Hamdou Elhouni, ale o tři minuty později přišla penalta a Fábio Espinho Panterům vrátil těsný náskok. V 83. minutě však skóroval také Perdigão a skóre 2:2 už vydrželo až do konce. Boavista má tedy na kontě pět bodů za výhru a dvě remízy, pro Chaves, který má utkání k dobru, je to druhý bod. (18:56:50)

90+3

90+3
    Mika si neporozuměl s Mesquitou a daroval hostům autové vhazování.

90+1
    Perdigão si počínal v pokutovém území velmi dobře a přes přesilu domácích hráčů se dostal až ke střele. Tu zlikvidoval Mika.

90+1
    Zápas bude prodloužen o tři minuty.

89
    A rozhodčí Godinho neměl pro divadelní představení Elhouniho pochopení. Ukázal mu zaslouženou žlutou odměnu.

88
    Elhouni se z pravé strany řítil na brankáře Miku. Místo zakončení se však pokusil o zbytečné divadlo, kdy si zasekl míč kolem vracejícího se obránce a bez jakéhokoliv kontaktu upadl. Za tohle musí následovat žlutá karta!

87
    Hráči Chavesu jsou s výsledkem spokojeni. Brankář Ricardo teď za nevole domácích fanoušků nepospíchal s rozehrávkou.

85
    Právě Mesquita, který možná mohl gólovou střelu zblokovat, se řítil dopředu. Byl ale včas zastaven.
    83. PERDIGÃO - 2:2

83
    Chaves právě vstřelil branku!
    Hosté i podruhé vyrovnávají! Na hranici šestnáctky se dostal k míči PERDIGÃO, který vypálil přes bránícího Mesquitu a balón zapadl ke vzdálenější tyči domácí brány. Mika se natahoval marně – 2:2.

83
    Blížíme se do závěrečné fáze zápasu. Hosté operují na polovině soupeře.

81
    Bukia donutil k faulu Paulinha, který dostává žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Idris Mandiang, přichází Tengarrinha.

77
    Hosté se radovali z vyrovnání jen chvíli. Nyní musejí opět dřít, aby si domů odvezli alespoň bod.
    75. Fábio ESPINHO - 2:1

75
    Boavista právě vstřelila branku!
    Domácí si berou vedení zpět! FÁBIO ESPINHO proměnil penaltu přízemní střelou do protipohybu Ricarda – 2:1.

74
    Žlutou kartu dostává Battaglia (GD Chaves).

74
    Penalta pro Boavistu! Ta následuje poté, co Battaglia sestřelil pronikajícího Bukiu.