Chabarovsk – Viťaz 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Záhřeb – Soči 3:2 (po pr.) | HC Slovan – N.Novgorod 7:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 29.08.2016, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (18:19:03)

Dnešní utkání sledovalo 4966 diváků!

Československá stopa
    Petr Koukal (JEK) 0+0, 0 střel na bránu, čas na ledě 17:26
    Jan Buchtele (JEK) 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě 18:11
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely na bránu, čas na ledě 14:52
    Jan Kovář (MET) 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě 20:40

Máme dobojováno, Jekatěrinburg si nakonec připisuje všechny body za výhru 2:0 nad obhájcem titulu! Celý zápas byl sice vyrovnaný, jenže ve třetí třetině převzal iniciativu kapku Jekatěrinburg. V 50. minutě se tváří v tvář Košečkinovi nemýlil Rok Tičar a o 4 minuty později napodobil svého slovinského kolegu Anatolij Golyšev, který se prosadil střelou z velmi ostrého úhlu. Utkání přineslo pouze dva góly (a stejný počet vyloučení), i když prognózy před utkáním hovořily o tom, že se bude jedna o velmi ofenzivní duel. Magnitogorsk však zaváhal a na skvělé výkony z loňské sezóny zatím nedokázal navázat.

Dominika Furcha překvapil na ledě ruský tank :-)

59:37
    Hosté kombinují a vysílají jednu ránu za druhou na Sochatského, ten se zatím drží.

59:25
    Oddechový čas pro hosty. Do toho hraje Metallurg v šesti!

59:12
    Magnitogorsk přidal na tempu a snaží se vyrovnat, nicméně hostům se zkrátka nedaří usadit se v pásmu Jekatěrinburgu. Nyní aspoň vypálil Alexander Sjomin, jenže Sochatskij byl připraven.

58:37
    Tak tato přesilovka domácím vskutku nevyšla. Před chvíli hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny a u kotouče jsou stále více hráči Jekatěrinburgu, i když se dopředu pokoušel protlačit Jak Kovář.

57:53

56:52
    Tato přesilovka ovšem Jekatěrinburgu zatím tolik nevychází, jelikož se domácím nedaří usadit v pásmu Magnitogorsku, který aktuálně skvěle brání.

55:53
    Zatím to jde gól – vyloučení – gól – vyloučení. Za podražení si jde totiž sednout Jevgenij Timkin (MET). Přidá Jekatěrinburg další branku?

55:33
    Metallurg se zkoušel prosadit a chvíli pobýval v pásmu Avtomobilistu, zde však obhájci titulu moc nezmohli a nyní se musejí opět bránit před náporem domácího celku, který je o to více při chuti.

54:50
    Jekatěrinburg tyto dva góly hodně nakoply a domácí jsou u puku zatím vždy první.
    53:17 Anatolij GOLYŠEV - 2:0

53:17
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Přesilovka využita a Avtomobilist vede o dvě branky! Po přihrávce od Pavla Turbina pálil z velmi ostrého úhlu ANATOLIJ GOLYŠEV. Jeho rána dost překvapila Košečkina, to však nic nemění na tom, že do klece zapadla. Asistence: Pavel Turbin.

52:18
    Avtomobilist se usadil v pásmu soupeře a kombinuje. Aktuálně to však na straně Jekatěrinburgu jsou jen přihrávky, střela na branku chybí.

51:38
    Tak krom první branky tu máme i první vyloučení. Vladislav Kaletnik (MET) je vyloučen na dvě minuty za podražení.