Plzeň – Třinec 1:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:5 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 0:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 3:6 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 11.09.2016, 15:10 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 2. kolo

Utkání druhého kola Tipsport extraligy je u konce, hokejisté Třince vyhráli nad Západočechy v poměru 2:1!

Na první branku čekali přítomní diváci do dvanácté minuty. Postaral se o ni Erik Hrňa, bývalý útočník Plzně překonal Matěje Machovského po úspěšném a šikovném průniku za domácí zadáky. V první dvacetiminutovce jsme viděli i pár potyček, přičemž z jedné z nich resultovala přesilová hra Plzně, která ale nebyla proměněna.

Druhá třetina přinesla v kuse několik přesilových her hostujících Ocelářů. Třinec hrál dokonce 70 sekund v pěti proti třem, ale prosadit se nedokázal. Dvě početní výhody si zahrál i domácí tým, jenomže jejich provedení nebylo z kategorie povedených.

Běžela čtyřicátá devátá minuta, když Oceláři zvýšili své vedení. Hosté hráli přesilovou hru, Irgl přes šířku pásma našel Erika Hrňu, jenž střelou z voleje přidal svůj druhý zásah v duelu. Čtyři minuty před koncem se indiáni dočkali snížení. Miroslav Indrák předvedl fantastickou individuální akci a v pádu zavěsil pod břevno. Škodovce už se však vyrovnat nepodařilo.

Nejlepšími hráči se stali Miroslav Indrák a Erik Hrňa.

Střely: 29:20 (14:10, 4:8, 11:2)

Z Plzně to pro dnešek bude všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (17:41:08)

59:58
    Ke střele se dostal ještě Jakub Lev, tento pokus mu ale dokázal zblokovat bránící Kamil Kreps! Je hotovo.

59:53
    Kotouč nyní končí na zakázaném uvolnění, oddechový čas si vyžádal Vladimír Kýhos. Domácí mají sedm sekund na srovnání stavu.

59:34
    Na modré se do puku opřel Čerešňák, jeho pokus ale nikdo nedokázal tečovat! Plzeň má souvislý tlak.

59:06
    David Stach dostal nabito na levém křídle, vyprášil však pouze Hrubcovy betony!

58:39
    Nahození Michala Moravčíka bylo velmi nebezpečné, proletělo ale jen vedle třinecké brány.

58:23
    Matěj Machovský je na střídačce, Západočeši tak zkusí vyrovnat se šesti hráči v poli!

58:23
    Pokus Dominika Kubalíka byl ztečovaný do ochranné sítě nad branku Šimona Hrubce. Domácí kouč Michal Straka si bere oddechový čas.

58:09
    Domácí hráči mají puk ve své moci a střádají útočné plány, které by je měly dovést k vyrovnání.

57:12
    Jakub Lev posunul puk na vrchol kruhu, kde zakončoval Nicholas Johnson. Americký útočník ovšem trefil jen Šimona Hrubce!

56:35
    Po rychlé akci hostí pokryl puk pod lapačkou brankář Plzně. Nyní tak budou mít buly v útočném pásmu hosté.

56:22
    Jaroslav Kracík dokázal vzduchem, či spíše takovým centrem, poslat puk k Indrákovi. Tomu se ho ale nepodařilo zpracovat.

55:56
    Šimon Hrubec před Tomášem Svobodou podržel puk a postaral se o přerušení hry, buly v útočném pásmu Plzně.

55:39
    Na levém křídle nastřelil odražený puk Zbyněk Irgl, prostor mezi třemi tyčemi ale trefit vůbec nedokázal.
    55:21 Miroslav INDRÁK - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

55:21
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jiskra naděje pro modrobílé! MIROSLAV INDRÁK (1+0) to udělal naprosto perfektně. Pustil se do nádherné individuální akce, kterou, ač faulován, dokázal parádně zakončit střelou do šibenice. Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Asistence: Jaroslav Kracík (0+1) a Lukáš Pulpán (0+1).

55:04
    Po neúspěšné akci Jaroslava Kracíka zahrozil na druhé straně Vladimír Dravecký, ten ale zadovku poslal jen protihráčům.

54:35

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 56. Indrák (Kracík, Pulpán) – 12. Hrňa (Polanský, Nosek), 49. Hrňa (Irgl, Roth)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, D. Sklenička, Moravčík, Kvasnička, Kubka, M. Špaček – D. Kubalík, Kracík (A), Indrák – T. Svoboda, Stach, Kratěna (C) – Johnson, Hrnka, Lev – Schleiss, Koreis, Suchý.
    Trenér: Michal Straka.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Špirko, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Souček, Čech – Jelínek, Pešek.