Jihlava – Benátky n/J 2:3 (kon.) | Třebíč – Motor ČB 3:2 (kon.) | Most – Prostějov 3:4 (kon.)
Kladno – Litoměřice 4:2 (kon.) | Slavia – Havířov 2:1 (kon.) | Kadaň – Přerov 5:3 (kon.)
Frýdek-M. – Ústí n/L 7:6 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Pondělí 12.09.2016, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 3. kolo

Máme za sebou další zápas tohoto ročníku WSM ligy, ve kterém se utkala HS Třebíč s Motorem České Budějovice. Již od začátku se utkání vyvíjelo slibně pro Třebíč, kdy v osmé minutě vstřelil úvodní branku Radim Zohorna. Po zbytek první třetiny se neděly žádné větší komplikace pro třebíčský tým. Do druhé třetiny Třebíč vstoupila úspěšněji, když ve dvacáté třetí minutě vstřelil gól Matěj Psota. České Budějovice na sebe ale nenechaly dlouho čekat, když ve třicáté druhé minutě vtřelil gól Rok Pajič a tím snížil náskok Třebíče na 2:1. Pouhou minutu po gólu se podařilo Motoru dorovnat skóre na 2:2, kdy vstřelil branku Vladimír Škoda. Bylo vidět, že si byla Třebíč ze začátku jistá svým dvoubrankovým vedením, které náhle během dvou minut ztratila. Ve třetí třetině jsme mohli vidět opravdu rychlou hru obou mužstev, kdy se obě snažila urvat vítězství. Tím šťastlivcem se stala nakonec HS Třebíč, když ve třicáté čtvrté minutě vstřelil rozhodující branku Jan Milfajt a tím rozhodl celkový vývoj zápasu pro posledních šest minut. (20:01:59)

59:12
    Bláha signalizuje odchod z brány, ale zatím nemůže opustit svoji svatyni. Odjíždí právě teď.

59:07
    Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.

58:43

57:59
    Třebíč se usadila ve třetině hostů, Erat našel na modré Bartejse, ten však míjí. A další akce dua Erat Bartejs.

57:05
    I přes oslabení se hosté snaží co nejrychleji propracovat před Vejmelku, tam puk zachytil Erat, dovezl jej však pouze do ofsajdu.

56:43
    Vyloučen hráč Vladimír Škoda (CEB) na dvě minuty – podražení.

56:13
    Chybu Milfajta na modré hosté potrestali přebráním puku a střelou na Vejmelku.

55:49
    Kapitán Třebíče David Dolníček ukázal 1830 divákům krásný break kolem levého mantinelu, u pravé tyče jeho střelu likviduje Bláha a poradil si i s dorážkou Radima Zohorny.

55:29

55:25
    Ofsajd hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

54:31
    Motor má přesilovku, s ubývajícím časem nebezpečně doráží na svatyni domácích, krásnou teč předvedl Lukáš Květoň.

53:41

53:29
    Vyloučen hráč Radim Zohorna (TRE) na dvě minuty – faul kolenem.

52:26
    Přihrávku od Žovince zpracovával Josef Straka, ale v levém kruhu domácích byl faulován Zohornou.

52:24
    Roman Erat přihrával zpět na modrou Bartejsovi, který o puk přichází a hostům se daří osvobodit z tlaku Třebíče.

51:41
    Vyloučen opět hráč Miloslav Čermák (CEB) na dvě minuty – faul loktem.

51:30
    Těsně na konci přesilovky dorážel přihrávku Erata Dolníček, gól nepadl, ale Třebíč čeká další přesilovka.

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 9. R. Zohorna (R. Erat, Dolníček), 23. Psota (Jan Wasserbauer), 34. Milfait (Kusko, Kristl) – 32. Pajič (Suchánek, Květoň), 33. Škoda (Kuchejda, Pavlin)

SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda (Vejmelka) – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – R. Zohorna, Dolníček (C), R. Erat – Kristl, Milfait, Kusko – Psota, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Čech.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Pýcha, Pavlin, Žovinec, Fillman, Mucha, Vráblík, Suchánek – Heřman, J. Straka, Chovan – Květoň, Pajič, Čermák – Babka, Rob, Žálčík – Škoda, Kuchejda.

Rozhodčí: Wagner – Kájinek, Bosák